Kinnarps nowy

Koralowy kolorem roku także w biurach

|
Mat. Everspace
mat. Everspace
Instytut Pantone ogłosił Kolor Roku 2019. Będzie to kolor koralowy, który w najbliższym czasie zacznie pojawiać się w wielu miejscach i przeniknie także do wnętrz, mebli i dodatków. Ta energiczna barwa może z pewnością ożywić niejedno wnętrze.

Upłynęło dwadzieścia lat odkąd eksperci Pantone na początku grudnia każdego roku prognozują barwę, która będzie dominować przez następne dwanaście miesięcy. Królujący w ubiegłym roku Ultra Violet będzie musiał ustąpić miejsca kolorowi koralowemu. Jest to energiczna barwa inspirowana urokami beztroskiego lata, energią, śmiechem i młodością. Dokładna nazwa 16-1546 Living Coral nawiązuje do raf koralowych i niesie ze sobą istotne przesłanie. Dotyczy ono konieczności zwrócenia uwagi na środowisko naturalne oraz ochronę ekosystemu raf koralowych, systematycznie niszczonego przez nadmierną eksploatację zasobów naturalnych i turystów, który jest zagrożony wymarciem poprzez działalność człowieka. Wszystko wskazuje na to, że ten mocny i wyrazisty kolor ma szansę odnaleźć się również w przestrzeniach biurowych.


Pozytywna kolorystyka biura i mebli ma niezaprzeczalne znaczenie w ogólnym odbiorze przestrzeni biznesowej. Od momentu wejścia instynktownie i podprogowo wpływa na postrzeganie firmy, niosąc ze sobą określoną informację o naszej działalności. Meble czy wykładzina w odcieniach koralu obwieszczają światu nasz entuzjazm, pozytywną energię i zaangażowanie pracowników - mówił Dariusz Wicher z Everspace, dystrybutora nowoczesnych mebli biurowych i gabinetowych.


Oferta Everspace, w której znaleźć można takie marki jak Profim, MDD, Marbet Style, Noti czy Nowy Styl Group, przygotowała już ofertę dla klientów, którzy nie boją się odważnych kolorów i zastanowią się nad zastosowaniem propozycji biurowych w Kolorze Roku 2019. Modna kolorystyka i współczesny design mogą bowiem przyciągnąć uwagę architektów, osób poszukujących pracy w nowoczesnym środowisku, ale również indywidualnych klientów, szukających propozycji do biura we własnym domu.


Koralowy jest barwą odprężającą, zatem dobrze wpłynie na koncentrację, kreatywność pracowników i odwiedzających firmę gości. Nie jest też kolorem przytłaczającym, który odciągnie uwagę od kluczowych zadań w firmie i rozproszy użytkowników biura. Odpowiednie zastosowanie proporcji przy doborze wyposażenia w tym kolorze doda zastrzyku energii każdemu wnętrzu. Barwę tą najlepiej łączyć z dodatkiem wszystkich odcieni szarości, żółtego, turkusu, beżu i granatu.


Decydując się na wykorzystanie akcentów kolorystycznych innych, niż stateczne szarości, brązy, beże i czerń, zawsze oceńcie wcześniej stopień powagi firmy, by odpowiednio dobrać paletę barw. Starajcie się wybierać kolory odpowiednie do wieku Waszych klientów, ich tła kulturowego oraz rodzaju biznesu, który promujecie – dodaje Dariusz Wicher z Everspace.


0.0
Napisz pierwszy komentarz