Assa Abloy

CBRE będzie zarządzało Maltą

|
Malta House
Malta House
Biurowiec zlokalizowany w Poznaniu dołączył do niemal 20 obiektów, które w ubiegłym roku powiększyły portfel firmy doradczej.

Obiekt jest pod zwierzchnictwem podmiotu zarządzającego funduszami i inwestycjami na rynku nieruchomości Europy Środkowo–Wschodniej - REINO Partners, świadczącego również usługi doradztwa strategicznego oraz transakcyjnego. Zlokalizowany został na granicy centralnego obszaru biznesu i w bezpośrednim sąsiedztwie Galerii Handlowej Malta.

Wyróżnia go położenie nad Jeziorem Maltańskim oraz bliskość ścisłego centrum miasta, do której dojazd jest ułatwiony dzięki dostępu do komunikacji publicznej. Praktyczny dojazd z tego miejsca został również zapewniony do obwodnicy oraz lotniska.


Na budynek Malta House składa się pięć kondygnacji, na których całkowita powierzchnia najmu wynosi ok. 15 500 mkw. Jest to pierwsza i jedyna w Polsce nieruchomość o podwójnej certyfikacji LEED na najwyższym poziomie – Platinium. Zainwestowano w niej w wiele rozwiązań korzystnych dla środowiska, ograniczono koszty eksploatacji oraz zapewniono użytkownikom komfortowe warunki do pracy.


Malta House to zielony kompleks biurowy, który wyróżnia nie tylko wysoki standard, ale także położenie nad Jeziorem Maltańskim, blisko centrum miasta. Ten w pełni skomercjalizowany budynek jest doskonale skomunikowany z każdą częścią Poznania. Jest to nasz pierwszy obiekt, który powierzyliśmy w zarządzanie CBRE. Liczę jednak, że nasza współpraca przyniesie wymierne korzyści i razem z CBRE wykorzystamy ogromny potencjał Malta House – mówiła Justyna Tinc, Partner, REINO Partners.


Właściciel budynku zaufał firmie CBRE i przekazał im swój budynek do portfela nieruchomości biurowych. Jest to jeden z niemal 20 obiektów komercyjnych, zasilający 420 000 mkw będący pod ich skrzydłami. Są to zarówno centra handlowe, retail parki, biurowce, magazyny jak czy centra logistyczne.


CBRE sukcesywnie rozszerza swoją obecność we wszystkich miastach regionalnych w Polsce, a Poznań jest tego najlepszym przykładem. Malta House to kolejna nieruchomość biurowa, którą zarządzamy w stolicy Wielkopolski. Choć jest to pierwszy obiekt REINO Partners w naszym portfelu, widzę ogromne szanse na wykorzystanie naszego dotychczasowego doświadczenia i jestem przekonany, że to dopiero początek naszej długofalowej współpracykomentował Sebastian Biedrzycki, Zastępca Dyrektora Działu Zarządzania Nieruchomościami CBRE


0.0
Napisz pierwszy komentarz