Giant

Wieża Warsaw Spire sprzedana

art. sponsorowany
|
Warsaw Spire, fot. materiały prasowe Immofinanz
Warsaw Spire, fot. materiały prasowe Immofinanz
IMMOFINANZ finalizuje transakcję nabycia wieży Warsaw Spire od Ghelamco i Madison International Realty.

IMMOFINANZ z sukcesem sfinalizował przejęcie wieży Warsaw Spire poprzez zakup odpowiednich spółek holdingowych nieruchomości. Zamknięcie miało miejsce 11 lipca 2019 r., po zatwierdzeniu transakcji przez polskie organy antymonopolowe. Sprzedawcami są Ghelamco Group, która ukończyła budowę wieży w 2016 r., oraz Madison International Realty, globalna firma private equity z sektora nieruchomości. Uzgodniona wartość nieruchomości to około 386,0 mln euro. Oczekiwany roczny przychód z najmu na podstawie fakturowanych czynszów wynosi około 19,6 mln euro.

 

Wieża Warsaw Spire umacnia naszą pozycję jednej z wiodących firm oferujących najwyższej klasy powierzchnie biurowe w Warszawie i stanowi optymalne połączenie wysokiej jakości, bogatej infrastruktury i rozpoznawalnej grupy najemców. Wieża ta stanowi doskonałe uzupełnienie naszego portfela inwestycyjnego i w długim okresie znacząco wzmocni stabilną stopę zwrotu IMMOFINANZ – skomentował Oliver Schumy, CEO IMMOFINANZ. W kolejnym kroku planujemy zintegrować wieżę Warsaw Spire z naszą międzynarodową koncepcją biurową myhive, tj. najwyższej jakości usługami, atmosferą i budowaną społecznością – dodał.

 

Jestem bardzo dumny z Warsaw Spire. Został on doceniony nie tylko przez najlepszych najemców, ale także kluczowych graczy na rynkach finansowych. Warsaw Spire na nowo zdefiniował centrum biznesowe Warszawy i stał się ikoną dynamicznie rozwijającej się stolicy. Integralną częścią projektu jest plac Europejski – jedna z najlepszych przestrzeni publicznych stworzonych w Polsce. Mamy nadzieję, i wierzymy w to, że nowy właściciel będzie kontynuował sukces tego miejsca jako tętniącego życiem serca miasta – powiedział Jeroen van der Toolen, dyrektor zarządzający Ghelamco na Europę Środkowo-Wschodnią.

 

Cieszymy się, że pomyślnie zakończyliśmy sprzedaż Warsaw Spire spółce IMMOFINANZ. Nasze przekonanie o silnej rentowności Warszawy w porównaniu z innymi europejskimi miastami Tier 1 połączone z możliwością współpracy z Ghelamco, ekspertem na polskim rynku nieruchomości i doskonałym partnerem biznesowym, pozwoliło firmie Madison wejść na ten nowy rynek. Po naszej ostatniej inwestycji w Capital Park nadal szukamy interesujących możliwości zainwestowania, ponieważ uważamy Polskę za atrakcyjny rynek dla naszej firmy – powiedział Matthias Cordier, dyrektor zarządzający Madison International Realty.

 

Wieża Warsaw Spire oferuje łącznie ok. 71 600 mkw. powierzchni pod wynajem, z czego ok. 65 000 mkw. to powierzchnia biurowa, a pozostała część przeznaczona jest głównie na cele tzw. retailu. Wieża Warsaw Spire (budynek A) ma łącznie 49 pięter i jest najwyższą wieżą biurową w Warszawie. Powierzchnia biurowa jest w pełni wynajęta, m.in. przez takich najemców jak: Goldman Sachs, Samsung, JLL i Mastercard. Średni pozostały okres obowiązywania umów wynosi ok. 4,6 roku.

 

Wieża zlokalizowana jest w szybko rozwijającej się dzielnicy City Center West. Umiejscowienie przy rondzie Daszyńskiego, tuż obok placu Europejskiego oferuje doskonałe połączenia zarówno dla transportu prywatnego, jak i publicznego – na przykład ze stacją drugiej linii warszawskiego metra oraz licznymi przystankami tramwajowymi i autobusowymi.

 

IMMOFINANZ w Polsce

 

Portfel nieruchomości IMMOFINANZ w Polsce na dzień 31 marca 2019 r. miał wartość księgową 760,3 mln euro. Stanowi to 17,2 proc. łącznego portfela firmy. W jego skład wchodzi 26 obiektów z ok. 377 100 mkw. powierzchni pod wynajem i poziomem komercjalizacji 93,0 proc.

 


1.0
Dodaj nowy komentarz
Komentarze 1
Raff :
Lokalizacja premium. Wola, Mokotów i Śródmieście to w tej chwili najgorętrze biurowe lokalizacja https://walterherz.com/pl/a/srodmiescie-wola-i-mokotow-biurowymi-gwiazdami-warszawy
12 lipca 2019 15:49