Tork

II etap gdańskiej Officyny już w budowie

Officyna, I (front) i II (tło) etap, wiz. materiały prasowe
Officyna, I (front) i II (tło) etap, wiz. materiały prasowe
Z ramienia firmy Torus w Gdańsku, rozpoczęła się budowa II etapu inwestycji biurowej Officyna.

Pięciokondygnacyjny biurowiec dostarczy na rynek blisko 7300 mkw. powierzchni. Planowo budynek ma zostać oddany do użytku na początku 2021 r.

 

Prace wykończeniowe trwają już na budowie I etapu Officyny (5000 mkw. powierzchni najmu, w tym 4200 mkw. przestrzeni biurowych). W III kw. tego roku budynek ma zostać oddany do użytku. Równolegle prowadzone są prace nad II etapem inwestycji, który będzie dysponował większą powierzchnią najmu, w całości przeznaczoną na biura. Według inwestora, na parterze mają znajdować się dwa lokale, a przestrzenie od poziomu +1 do +3 będą zajmować typowo biura. Na piętrze +4 będzie taras o wielkości 270 mkw., przez co przestrzeń przeznaczona do pracy biurowej na tej kondygnacji będzie nieco mniejsza.

 

Jak informuje nas Piotr Nisiewicz, kierownik projektu w Torus, firma wykonała już obudowę wykopu, pełen wykop, a obecnie zajmuje się wzmocnieniem podłoża na budowie. Nisiewicz mówi, że budynek ma zostać postawiony na około 300 palach typu CFA o średniej długości około 7 m. Z początkiem lipca pracę miał zacząć wykonawca stanu surowego.

Inwestor zapewnia, że Officyna stanowi kolejny etap w rozwoju al. Grunwaldzkiej, która uważana jest za główną ulicę biznesową Gdańska. Projekt architektoniczny inwestycji powstał w pracowni APA Wojciechowski w Warszawie. Na konsultanta ds. LEED wybrano VvS | Architects & Consultants.


5.0
Tagi: Torus
Napisz pierwszy komentarz