bcb wrzesień 2020

Kolejny krok do optymalizacji portfela biurowego IMMOFINANZ

|
EMPARK, fot. materiały prasowe IMMOFINANZ
EMPARK, fot. materiały prasowe IMMOFINANZ
W następstwie sfinalizowania zakupu wieży Warsaw Spire, IMMOFINANZ stawia kolejny znaczący krok w celu optymalizacji portfela biurowego w Warszawie.
  • Wdrożenie tzw. koncepcji „mixed use” dla kompleksu biurowego EMPARK, z oryginalnie łączną powierzchnią najmu 117 000 mkw.
  • Sprzedaż poszczególnych działek, w tym rezerw gruntów, polskiemu deweloperowi Echo Investment, z przeznaczeniem na część mieszkaniową.
  • Koncentracja IMMOFINANZ na zarządzaniu i dalszym usprawnianiu istniejących czterech nieruchomości biurowych EMPARK-u, które pozostaną w portfelu firmy, z około 63 500 mkw. powierzchni pod wynajem.
  •  

Inwestor opracował dla swojego kompleksu biurowego EMPARK z łącznie 117 000 mkw. pod wynajem, nową, wielofunkcyjną koncepcję, mającą na celu zaspokojenie rosnącego popytu na nieruchomości mieszkaniowe na terenie Służewca Przemysłowego. W efekcie tego, IMMOFINANZ planuje skoncentrować się na zarządzaniu i dalszym usprawnianiu czterech budynków biurowych EMPARK-u, które pozostaną w jego portfelu, a część przeznaczona na przyszłe mieszkania zostanie sprzedana polskiemu deweloperowi, Echo Investment.

 

Służewiec Przemysłowy coraz bardziej ewoluuje z lokalizacji biurowej w tętniącą życiem dzielnicę mieszkaniową. Aby zapewnić najlepsze przyszłe wykorzystanie terenu, w którym umiejscowiony jest EMPARK, opracowaliśmy koncepcję wielofunkcyjnego użytkowania, która obejmuje również dostępne tam rezerwy gruntów. Dzięki bliskiej współpracy z architektami zaproponowaliśmy projekt atrakcyjnych budynków mieszkalnych, które wraz z istniejącymi nieruchomościami biurowymi stworzą idealną lokalizację do pracy i życia – wyjaśnił Oliver Schumy, CEO IMMOFINANZ. Dzięki Echo Investment – kupującemu, jednemu z największych polskich deweloperów, pozyskaliśmy wyjątkowego partnera, tym samym będziemy mogli skupić się na dalszym uatrakcyjnianiu części biurowej w tej lokalizacji.

 

Umowa zakupu z Echo Investment dotycząca czterech istniejących budynków oraz dostępnej działki została podpisana w 14 sierpnia 2019 r. Zamknięcie transakcji nastąpi w dwóch etapach, najprawdopodobniej w 2020 r. i 2021 r. Uzgodniona wartość transakcji wynosi to 48,9 mln euro i dotyczy przyszłej, zatwierdzonej powierzchni użytkowej.

 

Pozostałe cztery budynki biurowe z około 63 500 mkw. powierzchni pod wynajem pozostaną własnością IMMOFINANZ, a powiązane projekty modernizacyjne dotyczące tej części będą kontynuowane. Zrealizowane już działania optymalizacyjne objęły na przykład zaprojektowanie nowych lobby czy też zainicjowanie szeroko zakrojonych działań dedykowanych społeczności ok. 4000 pracowników, najemców EMPARK-u.

 

 

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz