EKO Globalworth kupił Podium Park w Krakowie

|
Globalworth kupił krakowski Podium Park
Globalworth kupił krakowski Podium Park
Globalworth, wiodący inwestor w sektorze nieruchomości biurowych sfinalizował piątą w tym roku transakcję w Polsce. Tym razem do ich portfela dołączył krakowski kompleks biurowy Podium Park.

 

Wysokość transakcji wyniosła 124 mln euro. Sama inwestycja jest jednym z niewielu polskich biurowców, który otrzymał najwyższą notę Outstanding według certyfikatu BREEAM. Całość Podium Park tworzyć będą 3 budynki 11-kondygnacyjne o łącznej powierzchni do wynajęcia wynoszącej 55 tys. mkw.

Obecnie ukończony jest jeden budynek, dwa kolejne zostaną zrealizowane w IV kwartale 2020 r. i IV kwartale 2021 r. Już obecnie wielu najemców jest zainteresowanych obiektem. W tym momencie swoją siedzibę ma tu firma Revolut. Także powierzchnie w budynkach, w których jeszcze trwają prace budowlane są zarezerwowane przez najemców. I to zainteresowanie nie dziwi. Podium Park to jeden z najnowocześniejszych budynków biurowych w Polsce. Na najwyższym poziomie jest tu zarówno dbałość o komfort pracowników, jak i zastosowanie rozwiązań proekologicznych.

Biurowce Podium Park swoim najemcom oraz ich gościom oferują:

  • Zielone przestrzenie wspólne o powierzchni 5000 mkw.;
  • Strefę urban farming;
  • Zadaszone parkingi rowerowe;
  • 800 miejsc parkingowych;
  • Wypożyczalnię samochodów elektrycznych, skuterów i rowerów dla pracowników biur oraz ich gości;
  • Doskonałą lokalizacja (przy al. Jana Pawła II i ul. Stella-Sawickiego) pozwalająca na dogodną komunikację;
  • Najwyższy poziom komfortu termicznego – elewacja budynku spełnia normy techniczne, które będą obowiązywać od 2021 r.

 

Sprzedającym inwestycję jest Podium Investment.

W transakcji firmie Globalworth doradzali Avison Young oraz KPMG natomiast Podium Investment wspierał BNP Paribas. Doradcami prawnymi kupującego byli GT, dla sprzedającego Dentons i Kancelaria Adwokacka Marcin Imiołek.

 


2.0
Napisz pierwszy komentarz