Giant

Polski projekt nominowany do nagrody MIPIM Awards

|
źródło: materiały prasowe partnera
źródło: materiały prasowe partnera
Prestiżowe wyróżnienie otrzymał łódzki projekt Monopolis, realizowany przez firmę Virako. Autorem projektu jest Rafał Grzelewski, pracujący dla pracowni Grupa 5 Architekci. Zwycięzcy konkursu zostaną wyłonieni 12.03.2020 r. w Cannes.

Renomowany konkurs

Należy podkreślić, że jest to wydarzenie najwyższej rangi – nagrody MIPIM Awards porównywane są do Oskarów i cieszą się zainteresowaniem wszystkich najważniejszych przedstawicieli rynku nieruchomości – od deweloperów i architektów po fundusze inwestycyjne i banki. Konkurs istnieje od 1991 r. i biorą w nim udział projekty w całego świata. Do tegorocznej edycji zgłoszono aż 228 inwestycji z 45 krajów. Wśród finalistów znalazł się polski projekt Monopolis, plasując się w gronie 4 najlepszych inwestycji w kategorii projektów wielofunkcyjnych na świecie. Bez względu na ostateczny wynik konkursu może również cieszyć się tytułem najlepszej nieruchomości 2020 r. w Europie. To duże wyróżnienie, tym bardziej że do tej pory w konkursie zostały docenione tylko 2 polskie projekty – w 2004 r. był to warszawski biurowiec Mertopolitan, natomiast w 2017 r. Warsaw Spire.


Nowoczesna polska inwestycja

Monopolis jest projektem Rafała Grzelewskiego (Grupa 5 Architekci), realizowanym przez firmę Virako. Powstał dzięki rewitalizacji terenów po dawnych zakładach Monopolu Wódczanego, których historia sięga 1902 r. Obecnie uruchomiono tam część biurową oraz teatr, w przyszłości natomiast ma powstać pasaż, w którym znajdą się m.in. restauracje, kawiarnie, kluby dla dzieci oraz galeria sztuki poświęcona historii miejsca. Planowane jest również stworzenie 2 biurowców oraz basenu i klubu fitness, który powstanie w miejscu dawnego magazynu spirytusu. Komercjalizacją Monopolis zajmuje się firma JLL.

Prezes firmy Virako, Krzysztof Witkowski podsumowuje sukces słowami:

Dla mnie, łodzianina to wielka i wspaniała wiadomość. Nasze miasto m.in. dzięki takim projektom jak Monopolis staje się rozpoznawalne na świecie. Pofabryczna czerwona cegła to unikatowa wartość i klimat Łodzi. Tym bardziej cieszę się, że nasza inwestycja zyskała uznanie w oczach międzynarodowego jury. Monopolis to jedna z najbardziej technologicznie zaawansowanych rewitalizacji na świecie. A Łódź to piękne miasto, które zasługuje na dobre inwestycje.

Wyniki konkursu poznamy za niecałe 2 miesiące.

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz