Giant

Krakowska grupa deweloperska BUMA trafia w ręce nowych właścicieli

|
BUMA, biurowiec Wadowicka 3 A, źródło: materiały prasowe partnera
BUMA, biurowiec Wadowicka 3 A, źródło: materiały prasowe partnera
W ostatnich dniach lutego br. podpisano przedwstępne umowy sprzedaży krakowskiej grupy deweloperskiej BUMA. Nabywcami ma być konsorcjum REINO Capital S.A. oraz RF CorVal International Holdings Limited.

Aktywa Grupy BUMA

BUMA łączy w sobie wiele projektów biurowych i mieszkaniowych będących na różnych etapach realizacji, bank ziemi przeznaczonej pod projekty komercyjne i mieszkaniowe oraz komplementarne niezależne linie biznesowe. W przypadku tego ostatniego elementu są to m.in.: generalny wykonawca inwestycji, producent stolarki okiennej, obiekty logistyczne oraz spółka odpowiedzialna za zarządzanie nieruchomościami. Grupa Buma działa na krakowskim rynku od 1991 r. Od tego czasu wybudowała i oddała do użytkowania ponad 2,2 tys. mieszkań, 300 domów jednorodzinnych, oraz obiekty biurowe na wynajem o powierzchni 260 tys. m kw. Najbardziej rozpoznawalnymi realizacjami grupy są kompleksy biurowe Quattro Business Park czy DOT Office.

Grupa BUMA jest stabilną platformą deweloperską. Działa nie tylko w różnych segmentach rynku nieruchomości, ale także oferuje unikatowe kompetencje i doświadczenie w branży. Poszukiwanie nowych inwestorów podyktowane było szukaniem sposobu na dalszy rozwój platformy. 

Andrzej Suszczyński, przedstawiciel Rady Nadzorczej Grupy BUMA ma nadzieję, że dzięki nowym inwestorom BUMA stanie się jednym z czołowych podmiotów polskiego rynku nieruchomości. 


Atrakcyjność Grupy BUMA w oczach inwestorów

Transakcja dokonana na Grupie BUMA to, zdaniem Mariusza Piskorskiego z Ipopema Securities, dowód na dużą atrakcyjność rynku nieruchomości w Polsce. Pod względem wartości jest to jedna z największych inwestycji w zintegrowaną platformę deweloperską, która jest skoncentrowana przede wszystkim na segmencie biurowym.

 Atrakcyjność Grupy BUMA zainteresowała nie tylko polskich, ale i zagranicznych inwestorów, którzy dotychczas byli nieobecni na naszym rynku. Doskonałym przykładem jest ostateczny kupujący, który działa wraz z krajowym REINO Capital. Mowa o RF CorVal – jest to grupa, która zarządza inwestycjami w sektorze nieruchomości w Australii. 

Polska charakteryzuje się silnymi rynkami regionalnymi, w tym krakowskim i wrocławskim. To właśnie na nich od lat z sukcesami działa Grupa BUMA. Osiągnięcia te zostały docenione, co podkreśla bardzo duże zainteresowanie platformą ze strony inwestorów branżowych i instytucjonalnych. 

Wartość brutto nabytych aktywów przekracza kwotę 1,3 mld zł. Zamknięcie transakcji zaplanowano do końca maja 2020 r. 

 


1.0
Napisz pierwszy komentarz