Giant

Partners Group przejmuje 11 biurowców od BUMY

|
BUMA, biurowiec Wadowicka 3 A, źródło: materiały prasowe partnera
BUMA, biurowiec Wadowicka 3 A, źródło: materiały prasowe partnera
Partners Group kupi aktywa Grupy BUMA warte ponad 200 mln EUR. W ramach transakcji przejmie dziewięć nowych, będących już w użyciu biurowców z portfela BUMY oraz dwa pozostające w budowie.

 

Podpisano już stosowną umowę przedwstępną. Dotyczy ona łącznie jedenastu nieruchomości biurowych zlokalizowanych w Krakowie i Wrocławiu o łącznej powierzchni najmu ok. 125 tys. mkw. W zarządzaniu swoim nowym portfelem Partners Group oprze się na kompetencjach spółki REINO Partners, będącej częścią giełdowego holdingu REINO Capital. Umowa sprzedaży ma zostać zawarta w najbliższych tygodniach.

Wieloletnie doświadczenie i silne lokalne kompetencje sprawiają, że jesteśmy partnerem pierwszego wyboru dla globalnych inwestorów, którzy chcą zainwestować kapitał w polskie nieruchomości. Cieszymy się, że po zamknięciu transakcji Partners Group powierzy nam zarządzanie aktywami tego polskiego portfela o wartości ponad 200 mln euro – podkreśla Radosław Świątkowski, prezes REINO Capital SA.

W procesie przejmowania aktywów Grupy BUMA głównym doradcą transakcyjnym jest kancelaria Greenberg Traurig. Deloitte odpowiada za doradztwo finansowo-podatkowe, Gleeds zajmuje się kwestiami technicznymi, a Goodwin Procter LLP – prawnymi. Sprzedającym doradzają natomiast Clifford Chance oraz Ipopema i EY.  

Nabycie portfela BUMA jest zgodne z naszą strategią pozyskiwania aktywów generujących wysokie przepływy pieniężne, wynajętych renomowanym najemcom w regionach o silnych podstawach gospodarczych. Z niecierpliwością czekamy na wdrożenie naszej strategii tworzenia wartości w całym portfolio wraz naszym lokalnym partnerem operacyjnym REINO Capital oraz w ścisłej współpracy z obecnymi, jak również potencjalnymi najemcami. Oceniamy bardzo wysoko polski rynek mieszkaniowy, biurowy i logistyczny, planujemy więc dalej rozwijąć tutaj naszą obecność, poszukując portfeli generujących gotówkę o krótko- i średnioterminowym potencjale budowy wartości – mówi Marco Denari, Członek Zarządu Private Real Estate Europe z Partners Group.

 

Partners Group jest jedną z największych na świecie firm inwestycyjnych. Powstała w 1996 roku spółka z siedzibą w Szwajcarii aktualnie zatrudnia ponad 1500 specjalistów w 20 biurach na całym świecie. Zarządza aktywami o wartości 95 mld USD (AUM). Do grona inwestorów Partners Group należą zarówno klienci instytucjonalni, jak i zamożni inwestorzy indywidualni. PG inwestuje we wszystkie istotne klasy aktywów, takie jak kapitał prywatny, dług prywatny, nieruchomości, infrastruktura. Spółka notowana jest na SIX Swiss Exchange od 2006 r.


5.0
Tagi: Grupa Buma
Napisz pierwszy komentarz