Giant

W Katowicach powstaje kolejny biurowiec – 3QUBES

|
W Katowicach powstają nowe biurowce
W Katowicach powstają nowe biurowce
Na południu Polski, w Katowicach, nowe biurowce rosną jak grzyby po deszczu. Jedną z bardziej imponujących jest inwestycja o nazwie 3QUBES, która będzie składać się aż z trzech brył.

Nowy biurowiec przy ul. Ściegiennego ma powstać jeszcze w tym roku

Obok Silesia City Center powstaje nowy budynek 3QUBES, który będzie składał się z trzech, charakterystycznych brył. Pracownia Embea, która jest autorem projektu biurowca, postawiła również na przeszkloną fasadę i dwa tarasy. Pierwszy z nich o wielkości 112 mkw, drugi 60 mkw. Będzie tu pięć kondygnacji. Jedna to parter, trzy nadziemne i jedna podziemna. Inwestycja będzie miała ponad 20 metrów wysokości.

Oprócz 3QUBES w mieście powstaje jeszcze co najmniej kila interesujących inwestycji biurowych.

Ta sama firma, która wybudowała SCC – TriGranit, inwestuje w Silesia for Business. Budynek powstaje przy ul. Balidona, niedaleko od ul. Chorzowskiej. Będzie miał ponad 60 metrów wysokości i będzie składał się z 15 poziomów nad ziemią i trzech pod ziemią, w których planuje się około 440 miejsc postojowych. Biurowiec ma być gotowy w 2021 roku. Planowane są dwa niższe budynki, które wchodzą w skład tego projektu.

Naprzeciwko SCC powstaje również Carbon Office, pomiędzy ulicą Węglową, a Balidona, który będzie miał aż siedem poziomów i parking podziemny. W budynek inwestuje spółka Maksimus.

 

To nie koniec inwestycji!

Kompleks Face2Face, którego inwestorem jest Echo Investment, nadal jest w budowie, jednakże jeden z niższych budynków, posiadających siedem pięter jest już oddany do użytku. W tym roku ma zostać ukończony biurowiec z czternastoma piętrami.

Budzący zachwyt będzie biurowiec KTW II, będący inwestycją TDJ Estate, który ma posiadać aż 133 metry wysokości, a jego budowa ma zostać zakończona w 2022 roku. Będzie on najwyższy w Katowicach i w ogóle w regionie. Budynek powstaje w sasiedztwie Spodka. W 2018 roku otwarto inwestycję KTW I, która jest bliźniakiem powstającego KTW II. Oba budynki są połączone garażem podziemnym oraz posiadają wspólne fundamenty.


3.0
Napisz pierwszy komentarz