Kinnarps 01.06-30.06

Industrialne wnętrza biurowca Wola Retro robią wrażenie

|
Właściciel obiektu – spółka Develia S.A. przedstawiła przykładowe wizualizacje przestrzeni biurowych, które potkreślaja loftowy styl wnętrz.

Wola Retro to jeden z najciekawszych obiektów biurowych oddanych do użytkowania w 2019 roku w Polsce. Kompleks składa się z dwóch harmonijnie skomponowanych ze sobą budynków - czterokondygnacyjnego gmachu powstałego w latach 30-tych XX wieku, który poddany został gruntownej modernizacji, oraz nowo powstałego - 14-piętrowego biurowca.

- Zawsze dajemy naszym najemcom dużą dowolność w projektowaniu biur. Dzięki temu firmy mogą tworzyć powierzchnie zgodnie z ich potrzebami. Przygotowując wizualizacje aranżacji wnętrz Wola Retro, chcieliśmy pokazać, w jaki sposób można wykorzystać walory, które podsuwa nam industrialna przestrzeń obiektu. Za ich projekt odpowiadają architekci z The Design Group – mówi Izabela Miśta-Brzeska, Senior Leasing Manager w Develia S.A.

- Ten zróżnicowany w tkance obiekt daje duże możliwości swobodnej pracy nad materią projektową. Ciekawym wyzwaniem było nadanie charakteru dużym otwartym przestrzeniom, zawierającym elementy istniejącej struktury. Dla zaprojektowanej przestrzeni styl industrialny wydawał się najbardziej naturalny, co w naszej ocenie jest dobrze widoczne na przygotowanej przez nas koncepcji - mówi Konrad Krusiewicz, architekt i założyciel The Design Group.

Do wynajęcia w Wola Retro pozostało 7000 mkw., w tym 1500 mkw. industrialnej przestrzeni dostępnej dla najemców charakteryzującej się odkrytymi cegłami, oryginalnymi sufitami czy wyjątkowo wysokimi pomieszczeniami.

Powierzchnia biurowa projektowana w loftowym stylu, w połączeniu z historycznym i autentycznym klimatem naszego obiektu, spełnia oczekiwania najbardziej wymagających firm. Dzięki odpowiedniej aranżacji biura zachwycają i zaspokajają potrzeby pracowników, stając się też dodatkowym atutem naszych najemców na rynku pracy - mówi Izabela Miśta-Brzeska.

Wola Retro znajduje się w centrum Woli, dynamicznie rozwijającej się dzielnicy biznesu Warszawy. Obiekt położony jest w pobliżu najważniejszych węzłów komunikacyjnych miasta, w tym tuż przy nowo otwartej stacji metra Płocka.

- Położenie biurowca jest jedną z jego największych zalet. Dzięki dostępności metra oraz głównych arterii miejskich pracownicy budynku mogą komfortowo dotrzeć do niego z każdej części miasta. Obiekt oferuje również rozwinięte zaplecze dla osób poruszających się na rowerach – dodaje Izabela Miśta-Brzeska.

Za projekt Wola Retro odpowiadają renomowani architekci z biura Kuryłowicz&Associates. Powierzchnia najmu w zrewitalizowanym budynku wynosi ponad 6 tys. mkw., natomiast łączna dostępna przestrzeń biurowa w kompleksie wynosi ponad 24 tys. mkw.


0.0
Napisz pierwszy komentarz