Giant

Biurowiec Wola Center sprzedano za ponad 101 mln euro

|
Biurowiec Wola Center, źródło: Wikipedia
Biurowiec Wola Center, źródło: Wikipedia
Fundusz Hines European Value Fund nabył od firmy developerskiej Develia warszawski biurowiec za kwotę 101,9 mln euro, czyli ok. 435 mln zł.

Wola Center to nowoczesny kompleks biurowy składający się z 4 połączonych ze sobą budynków, mieszczących się przy ul. Przyokopowej w Warszawie. Został wybudowany w 2013 r. Jego powierzchnia wynosi 33,3 tys. mkw., z czego 31,3 tys. mkw. to powierzchnia biurowa, natomiast kolejne 2 tys. mkw. usługowa. Na terenie budynku znajduje się również dwupoziomowy parking, mieszczący 319 samochodów. Obecnie budynki są w całości wynajęte.

W sprzedaży nieruchomości Develii doradzali eksperci z Działu Rynków Kapitałowych Knight Frank. Na budowę biurowca zaciągnięto kredyt w wysokości 45,2 mln euro, który zostanie spłacony z części pieniędzy uzyskanych ze sprzedaży. Pozostałe środki trafią do portfela inwestycyjnego spółki, która planuje dalszy rozwój.

Prezes Develii, Michał Hulbój podkreśla: Sprzedaż biurowca Wola Center jest konsekwencją naszej strategii w segmencie komercyjnym polegającej na budowaniu, komercjalizowaniu i sprzedaży inwestycji. Do końca roku planujemy zbycie jeszcze jednego budynku – Wola Retro. Zakładamy rozpoczynanie przynajmniej jednej inwestycji komercyjnej rocznie. W 2020 r. będzie to projekt Kolejowa we Wrocławiu, który obecnie jest na etapie uzyskiwania pozwoleń administracyjnych.

Sprzedaż budynku za tak dużą kwotę potwierdza, że nowoczesne nieruchomości znajdujące się w atrakcyjnej lokalizacji cieszą się dużym zainteresowaniem inwestorów. Kolejnymi inwestycjami, które mają trafić do portfela spółki, będą budynki Sky Tower, Wola Retro i Arkady Wrocławskie.

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz