Assa Abloy

Wrocław: Startuje realizacja inwestycji Cavatina

|
Quorum Wrocław, źródło: materiały prasowe
Quorum Wrocław, źródło: materiały prasowe
W centrum Wrocławia nad Odrą już niebawem wystartuje inwestycja Cavatina. Quorum będzie projektem mixed-use: kompleksem trzech budynków biurowych oraz jednego mieszkaniowego. Wieża kompleksu o wysokości 140 m stanie się drugim wysokościowcem w mieście.

 

Quorum we Wrocławiu

Quorum będzie kompleksem czterech budynków – trzech o funkcji biurowej oraz jeden o funkcji mieszkaniowej. Projekt realizowany będzie w centrum Wrocławia nad rzeką Odrą – przy ul. Sikorskiego. Bulwary nad rzeką mają pełnić funkcję strefy rekreacji i odpoczynku. Deptak ma zostać wzbogacony o lokalne usługowe, w tym gastronomiczne z ogródkami nad wodą. Ma to być pierwszy projekt mixed-use o takiej skali we Wrocławiu. W sierpniu br. otrzymano pozwolenie na budowę budynków biurowo-usługowych A i B oraz mieszkalno-usługowego C.

Wysokość budynków tworzących kompleks Quorum będzie zróżnicowana. Najniższy obiekt ma liczyć 4 kondygnacje, najwyższy natomiast 35 kondygnacji. Na najwyższej kondygnacji ma znaleźć się taras widokowy. Tarasy oraz przestrzenie zielone mają być dostępne dla wszystkich pracowników i mieszkańców. Na parterze zaplanowano lokalne usługowe. W garażach zaprojektowano 1,5 tys. miejsc parkingowych. Cała powierzchnia biurowa kompleksu ma wynieść ok. 80 tys. mkw. Znajdą się tutaj m.in. przestrzenie coworkingowe marki dewelopera Quickwork, a także dwukondygnacyjna strefa gastronomiczno-usługowa. Ruszyła komercjalizacja budynku. Na najemców czeka wsparcie zespołu projektowego dewelopera. Ich zadaniem będzie pomoc przy postcovidowej optymalizacji powierzchni.

 

Cavatina wzbogaca portfel mieszkań na wynajem

Realizacja projektu ma wystartować w IV kw. br. Pierwszy realizowany będzie 24-kondygnacyjny obiekt mieszkalny. Przewidziano ok. 330 mieszkań, głównie dwupokojowych, ale także kawalerek i mieszkań trzy- i czteropokojowych. Powierzchnia lokali ma wynosić od 30 do 70 mkw. Na jedenastej kondygnacji zaplanowano pomieszczenia wspólne, natomiast na samej górze – tereny zielone.

Mieszkania mają stanowić część platformy tworzonej przez Cavatinę – mieszkania na wynajem Resi Capital. Takie rozwiązanie zastosowano już w Łodzi i Katowicach. Według założeń firmy do 2022 roku portfel mieszkań na wynajem ma wzrosnąć o 2 tys. mieszkań, natomiast do 2025 roku – o kolejne 5 tys. lokali. W Katowicach w ramach Global Apartments powstanie 660 mieszkań (Global Office Park), natomiast w Łodzi 1,6 tys. lokali (Manufaktura Widzewska oraz druga realizacja w centrum miasta). Najwcześniej do użytku ma zostać oddana realizacja w Łodzi – pod koniec 2021 roku.


5.0
Napisz pierwszy komentarz