Kinnarps Polska Sp. z o.o.

High5ive zdobywcą nagrody Prime Property Prize 2020

|
High5ive zwyciężył w kategorii Inwestycja Roku Rynek Powierzchni Biurowej, źródło: materiały prasowe partnera
High5ive zwyciężył w kategorii Inwestycja Roku Rynek Powierzchni Biurowej, źródło: materiały prasowe partnera
Krakowski kompleks biurowy – II etap High5ive – otrzymał główną nagrodę konkursu Prime Property Prize 2020 w kategorii Inwestycja Roku Rynek Powierzchni Biurowej. Ocena obejmowała takie kryteria jak jakość i innowacyjność projektu, a także proces jego komercjalizacji.

Dziewiąta edycja Prime Property Prize

To była dziewiąta edycja konkursu Prime Property Prize. Założeniem tego przedsięwzięcia jest wyłonienie firm i projektów, które miały największy wpływ na wydarzenia na rynku nieruchomości komercyjnych w ostatnim roku. Idea inicjatywy zakłada także wyróżnienie osób, których działania odegrały istotną rolę w rozwoju branży budowlanej.

High5ive – zwycięzca w kategorii Inwestycja Roku Rynek Powierzchni Biurowej

Budynki 4 i 5, będące II etapem kompleksu biurowego Hihg5ive realizowanego przez Skanska, zostały zwycięzcami w kategorii Inwestycja Roku Rynek Powierzchni Biurowej. Wyróżnienie to mogą otrzymać nowe lub rozbudowane biurowce i kompleksy biurowe. Ta edycja dotyczyła obiektów, których proces inwestycyjny zakończył się pomiędzy wrześniem 2019 a wrześniem 2020 roku.

Ocena uzależniona jest m.in. od jakości i innowacyjności projektu, czasu realizacji inwestycji, procesu komercjalizacji, zastosowania nowatorskich rozwiązań, architektury, jak również tego, jaki wpływ ma inwestycja na środowisko oraz gospodarkę regionu.

High5ive – innowacyjny krakowski kompleks biurowy

Kompleks biurowy High5ive stał się jednym z elementów biznesowego krajobrazu Krakowa. Wyróżniają się nie tylko doskonałą lokalizacją, ale także odpowiednim skomunikowaniem z innymi częściami miasta. Wewnątrz znalazło się lobby w stylu skandynawskim. Ponadto najemcy mogą skorzystać z usługi concierge, rozbudowanej infrastruktury dla rowerzystów oraz boiska do koszykówki.

W projekcie uwzględniono wiele funkcjonalnych udogodnień, w tym m.in. opracowany przez Skanska system operacyjny Connected by Skanska. Rozwiązanie to zakłada, że pracownicy mogą wejść do budynku, korzystając z aplikacji mobilnej.

Podczas II etapu inwestycji wykorzystano 1,9 tys. mkw. antysmogowego chodnika z zielonego betonu. Jego zadaniem jest redukcja szkodliwych substancji pochodzących ze spalin samochodowych.

Kompleks biurowy stara się o otrzymanie certyfikatu LEED Platinum oraz certyfikatu dostępności Obiekt bez Barier. II etap biurowca to ok. 37 tys. mkw. powierzchni biurowej w nowoczesnym standardzie.


0.0
Napisz pierwszy komentarz
mantra