Interbiuro - duży

IMMOFINANZ wynajął ponad 33.000 m kw. powierzchni biurowej w Warszawie w trzech kwartałach 2020

|
Nowe lobby Warsaw Spire, źródło: materiały prasowe partnera
W trzech kwartałach bieżącego roku, IMMOFINANZ - jeden z największych inwestorów na warszawskim rynku biurowym, podpisał umowy w ramach tego sektora na łącznie ponad 33.000 m kw.

 Zawarte kontrakty równomiernie rozłożyły się na cały stołeczny portfel inwestora, w tym budynki pod marką myhive z uwzględnieniem wieży Warsaw Spire, czy też EMPARK Mokotów Business Park. Jedna piąta z całości wynajętej powierzchni to umowy nowe, podczas gdy pozostała część to tzw. przedłużenia aktualnych najmów.

Jedna z największych umów podpisanych w ramach biurowego portfela IMMOFINANZ dotyczy firmy reprezentującej sektor IT, najemcy wieży Warsaw Spire. Firma ta nie tylko przedłużyła swój najem na powierzchni ponad 1.600 m kw., ale także wynajęła dodatkowe 1.650 m kw., zwiększając tym samym dwukrotnie swoją zajmowaną powierzchnię w wieży.

Jednym z nowych najemców biurowych IMMOFINANZ w Warszawie jest IN-VIA, firma z sektora logistycznego, która w połowie maja br., wprowadziła się na powierzchnię ponad 650 m kw. budynku Syriusz, będącego częścią kompleksu EMPARK Mokotów Business Park.

Wśród licznych klientów, którzy przedłużyli swoje bieżące umowy najmu w budynkach biurowych IMMOFINANZ, wymienić można m.in. firmę Orbium, specjalizującą się w konsultingu, która wynajmuje ponad 1.100 m kw. w położonym przy alejach Jerozolimskich – myhive Nimbus, czy też firmę logistyczną Maersk, której biuro o powierzchni ponad 900 m kw. mieści się w budynku Orion, mokotowskiego kompleksu EMPARK.

– W kontekście najemców przedłużających z nami swoje umowy, wyraźnie widzimy branże, które pomimo COVID-19 mocno się rozwijają, jak chociażby IT, czy sektor medyczny. Przedstawiciele właśnie tych sektorów bardzo często też zwiększali swoje zajmowane powierzchnie. W przypadku klientów nowych, których przywitaliśmy „u siebie”, zauważyliśmy zmiany na etapie samych viewingów, gdzie szereg pytań dotyczyło aspektów technicznych budynku, czy też kwestii bezpieczeństwa. Podpisane umowy świadczą o tym, że zaoferowaliśmy w tym zakresie przekonywujące rozwiązania – skomentowała Magdalena Kowalewska, Country Manager Operations Poland, IMMOFINANZ.


0.0
Napisz pierwszy komentarz
Interbiuro - duży
mantra