Giant

Krakowski rynek biurowy oparł się pandemii

|
Biurowiec Bonarka4Business w Krakowie, źródło: materiały prasowe partnera
Biurowiec Bonarka4Business w Krakowie, źródło: materiały prasowe partnera
Pomimo pandemii popyt na powierzchnie biurowe w miastach regionalnych w pierwszych sześciu miesiącach 2020 roku osiągnął rekordowy poziom – 335 tys. mkw. Ogromną rolę odegrały przedłużenia istniejących umów. Największy popyt odnotowano w Krakowie.

Pandemia nie zmieniła planów najemców powierzchni biurowej

W Krakowie firma CBRE reprezentowała dwóch ważnych najemców w kompleksie Bonarka for Business. Zarówno Pegasystems, jak i Herbalife Nutrition przedłużyły umowy na wynajem powierzchni biurowej. Dodatkowo pierwszy najemca wynajął większą powierzchnię biurową. Pandemia COVID-19 nie wpłynęła na plany firm. Zależało im przede wszystkim na szybkim i sprawnym przebiegu całej transakcji.

Pegasystems jest amerykańską firmą programistyczną. Wynajmuje powierzchnię biurową w kompleksie Bonarka od 2011 roku. Przed przedłużeniem umowy zajmowała powierzchnię ponad 5,3 tys. mkw., obecnie będzie to blisko 7,1 tys. mkw. Dynamiczny rozwój firmy skłonił właścicieli do powiększenia zajmowanej przez Pegasystems powierzchni w krakowskim biurze.

Herbalife Nutrition oferuje natomiast zaawansowane naukowo produkty, które służą do kontroli wagi oraz zdrowego stylu życia. Jest najemcą Bonarki od 2012 roku. Zajmowała powierzchnię ponad 2,1 tys. i 1,2 tys. mkw. w dwóch kompleksach budynku – odpowiednio C i H. Po przedłużeniu umowy firma zdecydowała się na najem ponad 3,1 tys. mkw. nowoczesnej przestrzeni biurowej jedynie w budynku H.

Obie firmy podpisały umowy przedłużające najem w Bonarce o kolejne kilka lat. Konieczne było przeprowadzenie negocjacji, które umożliwiły obu firmom relokację do większych powierzchni biurowych.

Kompleks biurowy Bonarka w Krakowie

Krakowski kompleks biurowy Bonarka for Bussines jest inwestycją, w skład której wchodzą nowoczesne biurowce klasy A. Wyróżnia się zaplanowanym układem urbanistycznym oraz unikalną lokalizacją – z dogodnym dojazdem komunikacją miejską i samochodem. Całość znajduje się w sercu Bonarka City Center, czyli wielofunkcyjnego centrum miejskiego.

Bonarka for Bussines oferuje łącznie ok. 74 tys. mkw. powierzchni do wynajmu. Wśród głównych najemców wyróżnić można firmy m.in.: Pega, Herbalife Nutrition, State Street, Innogy, Alexander Mann Solutions, Global Logic oraz Euroclear.


5.0
Dodaj nowy komentarz
Komentarze 1
tadeusz :
Jaki potencjał widzą inwestorzy nad Wisłą: https://walterherz.com/pl/a/jaki-potencjal-widza-inwestorzy-nad-wisla
27 października 2020 16:15