Warszawski biurowiec Astoria Premium Offices ma nowego zarządcę

|
Astoria Premium Offices w Warszawie, źródło: materiały prasowe partnera
Astoria Premium Offices w Warszawie, źródło: materiały prasowe partnera
Colliers International została nowym zarządcą warszawskiego Astoria Premium Offices. To już dziewiąta nieruchomość przejęta w zarządzanie przez tę firmę w 2020 roku.

5 października br. Colliers International, wiodąca firma doradcza działająca w sektorze nieruchomości komercyjnych, przejęła w opiekę Astoria Premium Offices. Spółka Colliers działa w 68 krajach zatrudniając łącznie ponad 15 000 specjalistów. W Polsce funkcjonuje od 1997 r. Swoje biura ma już w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu, Gdańsku, Katowicach i Łodzi.

Astoria Premium Offices to już dziewiąta nieruchomość, którą Colliers przejął w zarządzanie w tym roku. Tym samym, w ciągu 8 miesięcy nasze portfolio powiększyło się o prawie 200 000 mkw. powierzchni biurowej. Zważywszy na okoliczności związane z pandemią Covid-19, jest to imponujący wynik, a jego osiągnięcie było możliwe dzięki zaangażowaniu całego Działu Zarządzania Nieruchomościami – mówi Agnieszka Krzekotowska, partner w Colliers International, dyrektor Działu Zarządzania Nieruchomościami.

Astoria Premium Offices to wysoki na 12 kondygnacji, nowoczesny biurowiec o powierzchni 19 500 mkw. Dla pracowników udostępnia 86 podziemnych miejsc parkingowych. Budynek ukończony w 2016 r. otrzymał certyfikat LEED na poziomie Platinum. Nieruchomość znajduje się przy ulicy Przeskok 2 w warszawskiej dzielnicy Śródmieście. Dzięki takiej lokalizacji obiekt zapewnia dogodny dojazd do głównego dworca kolejowego oraz na Międzynarodowy Port Lotniczy im. Fryderyka Chopina.

LEED (The Leadership in Energy and Environmental Design) to wielokryterialny system oceny budynku pod względem wpływu na środowisko naturalne oraz zastosowanych rozwiązań ekologicznych. Obiekt może ubiegać się o jeden z czterech poziomów certyfikatów LEED: Certified, Silver, Gold lub najwyższy – Platinum. Ocenie podlega innowacyjność projektu, zużycie wody, energii elektrycznej oraz materiałów budowlanych, a także jakość powietrza wewnątrz budynku i oddziaływanie na ekosystem.


3.0
Napisz pierwszy komentarz