PGE Narodowy

IMMOFINANZ: rozwijanie społeczności biurowej w czasie pandemii jest możliwe

Jednym z wyróżników myhive jest koncentracja na budowaniu aktywnej społeczności biurowej wśród najemców
IMMOFINANZ od niemal czterech lat z sukcesem rozwija swoją markę biurową myhive. W Polsce pod tym brandnem ujętych jest aktualnie siedem budynków, z łącznie prawie 200.000 m kw., w których, w normalnych okolicznościach pracuje na co dzień ponad 30.000 osób.

Jednym z wyróżników myhive jest koncentracja na budowaniu aktywnej społeczności biurowej wśród najemców, poprzez organizowanie szeregu eventów i warsztatów eksperckich. Aspekt ten stanowi wartość dodaną w budowaniu sąsiedzko-biznesowych relacji pomiędzy najemcami, jak również tych społecznych, wśród poszczególnych osób pracujących w budynkach myhive. Rozwijania społeczności biurowej nie zatrzymał nawet COVID-19, głównie dzięki opracowaniu i wdrożeniu przez IMMOFINANZ specjalnego programu „bezpiecznej rozrywki myhive”.

W 2019 roku w ramach budowania społeczności myhive w Polsce zorganizowano ponad 40 rożnego rodzaju eventów, w których udział wzięło łącznie niemal 8 tys. osób pracujących w nieruchomościach objętych tym brandem. Założenia na rok 2020 były podobne. Pandemia zweryfikowała plany, ale mimo to działania w zakresie budowania społeczności („community management”) były nadal wykonywane, jednak według założeń zgodnych z nową rzeczywistością.

Program ten zakładał realizowanie specjalnych wydarzeń dla pracowników, które mogły być realizowane w sposób bezpieczny, w mniejszych grupach, często na świeżym powietrzu. W ten sposób przeprowadzono m.in. osiem 20-osobowych edycji zwiedzania „discover Warsaw with myhive”, z przewodnikiem po najciekawszych zakątkach stolicy. Prężenie działały również grupy sportowe na świeżym powietrzu prowadzone przez certyfikowanych instruktorów, w tym grupa jogi czy biegania. Dużą popularnością cieszył się także system rowerowy myhive, który w tym roku, oprócz swoich zalet czysto zdrowotnych i ekologicznych, był także promowany jako bezpieczniejsza forma dotarcia do pracy.

Sukcesem okazał się również specjalnie dedykowany dla myhive koncert muzyki Chopina w Łazienkach oraz zwiedzanie warszawskich murali na segway-ach. Równolegle do wydarzeń „na żywo” w ramach bezpiecznej rozrywki oferowany jest cały czas bogaty repertuar warsztatów online, prowadzonych na kanałach społecznościowych myhive. 
Wszystkie wydarzenia z zakresu budowania społeczności biurowej są nieodpłatne, realizowane przez Community Managera myhive. Ich promocja odbywa się zarówno bezpośrednio w budynkach biurowych, jak i mediach społecznościowych, a zapisać na event można się za pośrednictwem aplikacji myhive. Dzięki temu bez względu na to czy dana osoba pracuje w biurze czy zdalnie, ma ona bezpośredni dostęp do wszystkich aktywności i za pomocną jednego kliknięcia jest w stanie potwierdzić swój udział w danym wydarzeniu.    

Praca zdalna została pozytywnie przyjęta przez wielu w pierwszych tygodniach lockdownu. Szybko okazało się jednak, że potrzeba społecznych więzi i relacji międzyludzkich w formie „na żywo” jest na tyle głęboka, że kiedy tylko uruchamialiśmy zapisy na dany event w ramach społeczności myhive, miejsca rozchodziły się w 15 minut. Ludzie chcieli i nadal chcą wyjść z domów i spotkać swoich znajomych z pracy – stąd też pomysł na nasz bogaty program bezpiecznej rozrywki. Wysoką aktywność społeczności myhive widać po statystykach: dla przykładu rowery myhive w tym roku wypożyczane były ponad 2.500 razy i  przejechano na nich ponad 19.000 km, spalając prawie 400.000 kalorii. Zajęcia sportowe były kolejnym impulsem do ruszenia się z kanapy i zrobienia czegoś dla siebie. Reasumując, społeczność biurową można z sukcesem budować nawet w czasie pandemii, co udało nam się potwierdzić na przykładzie naszej międzynarodowej marki biurowej myhive – skomentowała Magdalena Kowalewska, Country Manager Operations Poland, IMMOFINANZ


 


0.0
Napisz pierwszy komentarz