Real Estate Management Congress

Sky Tower – biurowiec w sercu Wrocławia

|
Budynek Sky Tower we Wrocławiu, źródło: materiały prasowe partnera
Budynek Sky Tower we Wrocławiu, źródło: materiały prasowe partnera
Wrocławskie City przy ul. Powstańców Śląskich rozbudowuje się. W pobliżu kompleksu biurowego Sky Tower powstają kolejne obiekty, które dostarczą na rynek m.in. wysokiej jakości powierzchnię biurową.

Sky Tower – wysokiej jakości przestrzeń biurowa

Sky Tower to najwyższy w Polsce kompleks architektoniczny, który łączy w sobie część biurową, mieszkalną oraz galerię handlową. Biurowiec ma 212 metrów wysokości (50 pięter).

Obiekt dostarcza na rynek 28,5 tys. mkw. powierzchni biurowej oraz 25 tys. mkw. powierzchni usługowej. Część mieszkalna stanowi 240 luksusowych apartamentów.

Sky Tower zlokalizowany jest we wrocławskiej dzielnicy Krzyki. W pobliżu biegnie główna trasa łącząca południową część miasta z autostradą A4. Atutem jest także sąsiedztwo najważniejszych linii autobusowych i tramwajowych oraz niewielka odległość od dworców PKP i PKS (ok. 1,5 km). Obiekt powstał w miejscu rozebranego Poltegoru – pomiędzy ul. Powstańców Śląskich, Wielką, Gwiaździstą i Szczęśliwą.

Główną wieżą kompleksu jest budynek B2. W budynku B2 (od 4. do 26. piętra) oraz B3 (od 5. do 10. piętra) znajdują się biura. Sky Tower dostarcza najemcom wiele udogodnień, w tym m.in. podziemny parking, klimatyzację, monitoring oraz centrum fitness. Ponadto w galerii handlowej należącej do kompleksu jest pasaż handlowy oraz lokale gastronomiczne.

 

Rozrasta się biznesowe centrum Wrocławia

W sąsiedztwie wieżowca Sky Tower powstaje kilka nowych budynków biurowych. Właśnie wznoszony jest najwyższy biurowiec we Wrocławiu – Wielka 27. Będzie to obiekt oferujący wyłącznie powierzchnię biurową – na 14. piętrach.

W pobliżu realizowana jest także inwestycja firmy Skanska, która ma dostarczyć na rynek ok. 85 tys. mkw. powierzchni. Podczas realizacji tego projektu powstają również tereny ogólnodostępne dla wszystkich, którzy będą przechodzić w pobliżu.

Nowe obiekty biurowe realizowane są w trudnym momencie dla tego segmentu rynku. Zdaniem ekspertów niektóre zmiany w ich funkcjonowaniu, które wymusiła pandemia koronawirusa, pozostaną z nami również w przyszłości. Prognozuje się, że praca będzie głównie hybrydowa. Biura będą zatem pełnić przede wszystkim funkcję integrującą zespoły oraz stanowić miejsce do pracy nad wspólnymi projektami.


 


0.0
Napisz pierwszy komentarz