bcb wrzesień 2020

Świetlana przyszłość Hali Banacha

BBI Development NFI S.A. (Fundusz BBID) planuje realizację inwestycji biurowo-handlowo-mieszkaniowej na terenie starych pawilonów handlowych, wchodzących w skład Hali Banacha w Warszawie.

30 marca spółka BBI Development NFI S.A. poinformowała o podpisaniu porozumienia ze Spółdzielnią Hale Banacha. Przedmiotem porozumienia jest budowa kompleksu biurowo-handlowo-mieszkaniowego w Warszawie, w rejonie skrzyżowania ulic Grójeckiej i Banacha, przy ul. Grójeckiej 95/95a.

Inwestycja ma zostać zrealizowana na obszarze blisko 9 tys. m kw. na terenie należącym do spółdzielni. Zanim jednak rozpoczną się prace budowlane, trzeba uregulować kwestie formalne i prawne. Po pierwsze spółdzielnia powinna uzyskać prawo użytkowania wieczystego lub prawo własności nieruchomości, a deweloper – decyzję o warunkach zabudowy (lub doprowadzić do uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania terenu) oraz otrzymać ostateczne pozwolenie na budowę. Niezbędne jest zdobycie przez fudnusz finansowania ze źródeł zewnętrznych, m.in. otrzymanie kredytu. Oprócz budowy nowych nieruchomości, deweloper przeprowadzi rozbiórkę istniejących budynków i zapewni kupcom dostęp do tymczasowych punktów handlowych.

Dopiero spełnienie tych warunków zaowocuje podpisaniem umowy. Porozumienie zostało zawarte na cztery lata i w razie konieczności może zostać przedłużone.


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz