Kinnarps nowy

W miejscu Elbudu stanie KREO

|
Biurowiec KREO stanie w krakowskich Łagiewnikach, źródło: materiały prasowe partnera
Biurowiec KREO stanie w krakowskich Łagiewnikach, źródło: materiały prasowe partnera
Ghelamco ogłosiło, że w miejscu zburzonego krakowskiego Elbudu postawi nowy biurowiec. KREO to, po budynkach Craft w Katowicach i The Bridge w Warszawie, trzecia inwestycja biurowa Ghelamco ogłoszona w latach 2020-2021.

KREO zaprojektowała krakowska pracownia architektoniczna Q-arch. Generalnym wykonawcą krakowskiego biurowca została natomiast firma Mota-Engil Central Europe. Jak zaznacza inwestor, przedsiębiorstwo deweloperskie Ghelamco nazwa KREO powstała z połączenia dwóch słów: Kraków i kreatywność, co oddaje charakter budynku.

Biurowiec swoją architekturą będzie nawiązywać do zburzonego Elbudu. Nowy budynek będzie elegancki i nowoczesny. Wśród nietypowych rozwiązań zaplanowano np. parking dla rowerów, a także dedykowane szafki i prysznice dla amatorów dwóch kółek. Dla kierowców samochodów przewidziano natomiast aż 301 miejsc parkingowych w garażu podziemnym, a dodatkowo także 24 miejsca naziemne. Pamiętano także o potrzebach użytkowników samochodów elektrycznych – do ich dyspozycji zamontowanych zostanie pięć stacji do ładowania pojazdów. KREO otrzyma także certyfikat BREEAM, który potwierdzi zastosowanie rozwiązań sprzyjających trosce o środowisko naturalne.

Nowoczesna, elastyczna przestrzeń

Biurowiec dostarczy ponad 24 tys. mkw powierzchni. Najemcy będą mieć do dyspozycji elastyczne, łatwe w aranżacji biura na piętrach o pow. ponad 2,7 tys. mkw. Ponadto, wszyscy pracownicy zatrudnieni w biurowcu będą mogli korzystać z tarasu na dachu, z którego będzie można podziwiać rozciągający się na panoramę Krakowa imponujący widok. W biurowcu zaplanowano także powierzchnie usługowe.

Ważną zaletą powstającego biurowca jest lokalizacja. Obiekt będzie usytuowany w sąsiedztwie linii tramwajowej, za której pośrednictwem można dojechać do Starego Miasta w ciągu kilku minut. Dogodne położenie zachęca do wybierania komunikacji miejskiej jako środka transportu pomiędzy pracą a miejscem zamieszkania.

Planowane zakończenie inwestycji to 2023 rok.

 


5.0
Napisz pierwszy komentarz