PGE Narodowy

Nowa inwestycja Ghelamco w Katowicach

|
Biurowiec Craft w Bydgoszczy, źródło: materiały prasowe partnera
Biurowiec Craft w Bydgoszczy, źródło: materiały prasowe partnera
Ghelamco wystartowało z budową biurowca Craft w Katowicach. Obiekt powstanie w sąsiedztwie centrum handlowego Silesia City Center w biznesowej dzielnicy miasta. Biurowiec Craft w Katowicach

Craft powstanie w szybko rozwijającej się biznesowej części Katowic. Obiekt zostanie wzniesiony u zbiegu ulic Chorzowskiej i Ściegiennego. Doskonały dojazd zapewnią przystanki autobusowe, tramwajowe oraz trasa rowerowa ze stacją rowerów miejskich. Biurowiec będzie wyróżniał się nie tylko atrakcyjną lokalizacją, ale także ciekawą architekturą i oferować będzie najwyższej jakości powierzchnię biurową. 
Craft ma dostarczyć na rynek ok. 26,7 tys. mkw. wysokiej klasy biur. Obiekt ma składać się z 13 pięter, a jego wysokość wyniesie 55 metrów. Poniżej powierzchni znajdzie się dwukondygnacyjny parking na 218 samochodów. Na parkingu naziemnym przewidziano 28 miejsc. 

Biurowiec ma mieć formę trzech spiętrzonych prostopadłościanów. Rozwiązanie to ma na celu stworzenie sześciu tarasów, w tym jednego na dachu obiektu. Industrialny charakter realizacji mają podkreślać m.in. elementy w kolorze miedzi. Zabieg ten ma na celu nawiązanie do przemysłowego dziedzictwa miasta. 
Obiekt ma być certyfikowany w ekologicznym systemie BREEAM na poziomie Excellent. Nowoczesne technologie mają zostać uzupełnione o stacje ładowania samochodów elektrycznych oraz 60 miejsc dla rowerów wraz z zapleczem (szatnie i prysznice dla rowerzystów). Budynek ma być gotowy wraz z końcem 2022 roku. 


Craft – kolejna inwestycja Ghelamco w Katowicach 

Ghelamco w 2010 roku oddał do użytku inny biurowiec. Był to Katowice Business Point również zlokalizowany u zbiegu ulicy Chorzowskiej i Ściegiennego. 
Ten belgijski deweloper słynie z miastotwórczych realizacji. Jest on odpowiedzialny za realizację m.in. wieżowca Warsaw Spire z placem Europejskim, kompleksu wysokościowców The Warsaw HUB oraz luksusowych apartamentów w zrewitalizowanych kamienicach Foksal 13/15

Projekty Ghelamco znane są z innowacyjnego podejścia. Obiekty zrealizowane przez tego dewelopera słyną z zastosowania nowoczesnych technologii oraz zapewniania wysokiego komfortu użytkowania i bezpieczeństwa najemców. Wiele budynków ma certyfikaty w systemach BREEAM oraz WELL. 

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz