Giant

Wrocławski Nowy Targ z nagrodą

|
Budynek Nowy Targ otrzymał nagrodę Lidera Dostępności 2021. Nagrodę przyznano w jednej spośród siedmiu kategorii – „Obiekt biurowo-handlowy”.

Należący do Skanska wrocławski Nowy Targ został doceniony w tegorocznej VI edycji konkursu architektoniczno-urbanistycznego „Lider Dostępności” pod honorowym patronatem prezydenta Andrzeja Dudy. Celem eventu jest promowanie wykorzystywania najlepszych rozwiązań urbanistycznych i architektonicznych mających na celu dostosowywanie budynków i przestrzeni publicznych do potrzeb osób z różnego typu ograniczeniami i niepełnosprawnościami. Organizatorem ogólnopolskiego wydarzenia jest Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji i Towarzystwo Urbanistów Polskich, natomiast partnerem instytucjonalnym – Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. W skład kapituły konkursu weszli urbaniści i specjaliści z zakresu dostępności architektonicznej i projektowania uniwersalnego, a także osoby zgłoszone przez Kancelarię Prezydenta RP.

Nasze inwestycje projektujemy i budujemy w sposób, który odpowiada na coraz pilniejszą potrzebę ograniczania niekorzystnego wpływu na klimat. Świadomie i konsekwentnie implementujemy rozwiązania, które wnoszą realne korzyści dla środowiska. Jednocześnie pokazujemy, że deweloper biurowy może być dobrym sąsiadem, a jego realizacje powinny być pozbawione barier, otwarte i dostępne dla wszystkich – podkreślił Adam Targowski, Dyrektor ds. Zrównoważonego Rozwoju w spółce biurowej Skanska w regionie CEE.

 

Ekologiczny budynek bez barier

Budynek Nowy Targ wyposażono m.in. w rozwiązania, które ułatwiają poruszanie się po budynku. Pracownicy i goście najemców zaopatrzeni są w dostęp do platformy Connected by Skanska – dzięki temu do budynku i na parking mogą dostać się za pomocą kodu QR, czyli bez używania tradycyjnej karty.

Obiekt uzyskał certyfikat LEED na najwyższym poziomie Platinum oraz certyfikat „Obiekt bez Barier”. Budynek wyposażono w infrastrukturę dla rowerów, a także punkt ładowania samochodów elektrycznych. Do dyspozycji najemców są windy z kontrolą dostępu i system zarządzania budynkiem BMS. Co ciekawe, obiekt posiada dwa niezależne źródła energii.

Najemcy biurowca mają dostęp do zlokalizowanego na drugim piętrze budynku zielonego patio obsadzonego bogatą roślinnością. Dodatkowo do ich dyspozycji pozostaje także pięć zielonych tarasów położonych na najwyższych kondygnacjach, skąd można podziwiać wrocławskie Stare Miasto.


0.0
Napisz pierwszy komentarz