EQ2

Biurowiec Nowy Targ laureatem Nagrody Architektonicznej

|
Biurowiec Nowy Targ, źródło: materiały prasowe partnera
Biurowiec Nowy Targ, źródło: materiały prasowe partnera
W tym roku Wrocław wiedzie prym pośród budynków biorących udział w plebiscycie internautów dotyczącym Nagrody Architektonicznej „Polityki”. Zwycięskim biurowcem okazał się Nowy Targ.

Biurowiec Nowy Targ we Wrocławiu zachwyca

Firma Maćków Pracownia Projektowa może być dumna z wrocławskiego biurowca, który wygrał w tegorocznym architektonicznym plebiscycie. Nowy Targ to budynek, który posiada siedem kondygnacji i działa już jako biurowiec od prawie roku. Jego powierzchnia wynosi około 23 tys. mkw. i powstał dzięki firmie Skanska, która jest głównym wykonawcą i inwestorem.

Inwestycja znajduje się w centrum Wrocławia, obok Urzędu Miasta, a jeden z boków biurowca zahacza o plac Nowy Targ i to właśnie stąd wzięła się nazwa budynku.

 

Warto wspomnieć, że Grand Prix Nagrody Architektonicznej za 2019 rok, otrzymała firma XYstudio, która zaprojektowała Dom dla Bezdomnych we wsi Jankowice. Budową zajęła się Fundacja „Domy Wspólnoty Chleb Życia”. Drugie miejsce w internetowym plebiscycie internautów, tuz za biurowcem Nowy Targ, zajęło wrocławskie osiedle Nowe Żerniki.


0.0
Napisz pierwszy komentarz