Poznański Budynek D z wiechą

|
Poznański Budynek D z wiechą
Poznański Budynek D z wiechą
Antysmogowy chodnik, zielone oazy relaksu i baner pełniący nietypową funkcję to tylko niektóre z atutów powstającego w Poznaniu Budynku D. Obiekt osiągnął właśnie swoją docelową wysokość.

Budynek D będący częścią poznańskiego kompleksu biurowego Nowy Rynek osiągnął swoją docelową wysokość. Tym samym zakończyły się prace konstrukcyjne realizowane przy tej części obiektu. Wiecha zawisła na 13 piętrze budynku, na wysokości 55 metrów nad ziemią. Oddanie do użytku Budynku D planowane jest na II kwartał 2021 r.

– Cieszy nas fakt, że w przypadku Nowego Rynku wiecha pojawiła się zgodnie z naszym harmonogramem, a inwestycję realizujemy bez opóźnień – podkreślił Roland Jarosz, Menadżer projektu w spółce biurowej Skanska.

 

Budynek D o powierzchni ok. 29 tys. mkw jest częścią nowoczesnego kompleksu powstającego w sercu Poznania, zlokalizowanego na skrzyżowaniu najważniejszych linii komunikacyjnych. Zaplanowano łącznie pięć budynków o różnej funkcjonalności. Nowy Rynek zyska bowiem funkcję nie tylko biurową, ale również hotelową i mieszkaniową. Wewnątrz kompleksu zaprojektowano rynek jako wspólną przestrzeń dostępną dla wszystkich. Dzięki temu Nowy Rynek będzie nie tylko miejscem pracy, ale zapewni również rozrywkę. Zielone oazy relaksu, atrakcyjna mała architektura, stojaki na rowery i punkty napraw to tylko niektóre z miejsc sprzyjających relaksowi i integracji. Całkowita powierzchnia użytkowa kompleksu docelowo ma osiągnąć 100 tys. mkw.

 

Chodnik oczyszczający powietrze

W ramach inwestycji Skanska powstanie także pierwszy w Poznaniu chodnik wykonany z zielonego betonu. Antysmogowy chodnik o właściwościach oczyszczających powietrze będzie rozciągał się na powierzchni blisko 4000 mkw. W ciągu roku ma on zneutralizować tyle zanieczyszczeń, ile emitują samochody z silnikiem diesla przejechawszy 70 tys. km.

Nasz projekt realizowany jest zgodnie z najbardziej wymagającymi wytycznymi certyfikacji WELL, która przyznawana jest powierzchniom biurowym przyjaznym dla zdrowia i samopoczucia pracowników. Ma to olbrzymie znaczenie nie tylko w trakcie trwania pandemii, ale także dla zapewniania lepszej atmosfery i tworzenia optymalnych warunków pracy w biurze – skomentowała Małgorzata Wojtoń, Menadżer ds. Wynajmu w spółce biurowej Skanska.

 

Baner z przesłaniem

Na Budynku D zawisł niedawno niezwykły baner. Przedstawia on, w jaki sposób dzieci pracowników firmy Skanska rozumieją słowo bezpieczeństwo. Nietypowy baner ma wisieć na obiekcie do czasu zakończenia budowy. Następnie zostanie upcyklingowany i przerobiony np. na torby plażowe lub zutylizowany w ekologiczny sposób.

Notowana na sztokholmskiej giełdzie firma Skanska to jedna z największych firm budowlano-deweloperskich na świecie. Prowadzi działalność nie tylko w Europie, ale i w Ameryce Północnej. W Polsce Skanska jest obecna jako generalny wykonawca inwestycji oraz deweloper zielonych budynków biurowych i wysokiej jakości mieszkań. Dotychczas ma na swoim koncie nie tylko biurowce, ale również m.in. terminale lotnicze, szpitale, muzea czy autostrada A1.


5.0
Napisz pierwszy komentarz