Giant

Olivia Business Centre z maksymalną notą w certyfikacji bezpieczeństwa WELL

|
Olivia Bussines Centre uzyskała najwyższą notę na świecie w certyfikacji WELL Health-Safety Rating
Olivia Bussines Centre uzyskała najwyższą notę na świecie w certyfikacji WELL Health-Safety Rating
Olivia Bussines Centre przeszła jedną z najbardziej restrykcyjnych analiz pod okiem ekspertów z International Well Being Institute (IWBI) z Nowego Jorku.

Obiekt sprawdzono pod kątem bezpieczeństwa użytkowników oraz rozwiązań podnoszących jakość życia na terenie centrum – również pod względem trwającej pandemii.

W każdej kategorii Olivia Bussines Centre uzyskała maksymalną ocenę (25 na 25 punktów). Notę tę otrzymała w 22 podstawowych kategoriach oraz w 3 nowych (dotyczących innowacji wdrożonych na terenie obiektu). Tym samym uzyskano pierwszy takie wynik na świecie. Jest to potwierdzenie tego, że budynki biurowe z Gdańska należą do światowej czołówki biznesowej.

Certyfikacja WELL najbardziej rygorystyczną na świecie

Certyfikacja WELL Health-Safety Rating została zweryfikowana przez niezależną firmę. Ocena budynków opiera się na analizie zasad operacyjnych, standardach użytkowania oraz konserwacji, a także zaangażowaniu osób zainteresowanych. Uwzględnia ona kwestie bezpieczeństwa i komfortu użytkowania – również w obecnych realiach związanych z COVID-19.

Ocena WELL uwzględnia wytyczne opracowane w związku z ograniczeniem rozprzestrzeniania się COVID-19 i innych chorób dróg oddechowych. Wytyczne te stworzyła Światowa Organizacja Zdrowia (WHO), amerykańskie Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC) oraz inne globalne instytucje, stowarzyszenia normalizacyjne, instytucje akademickie i badawcze.

Ocena WELL ukazuje, że Olivia Business Centre w sposób priorytetowy traktuje zdrowie i dobre samopoczucie. Wpływa to na zwiększenie zaufania osób, które przebywają w obiekcie oraz lokalnej społeczności.

Otrzymanie wysokiej noty w certyfikacji WELL jest gwarancją rozbudowanej infrastruktury, która podnosi jakość życia oraz komfort użytkowania obiektów. Podczas projektowania doceniane jest zrównoważone podejście do potrzeb dotyczących zdrowia, dobrego samopoczucia i wygody korzystania.

 

Olivia Business Centre z najwyższą notą w certyfikacji WELL

W ubiegłym roku Olivia Business Centre wdrożyła wiele rozwiązań, które pozwoliły jej zyskać miano lidera w zakresie wellbeingu. Wśród nich są letnie spotkania rezydentów na patio, dobrze zorganizowane sekcje sportowe, wystawy obrazów, fotografii i rzeźby. Niebawem do użytku ma zostać oddany całoroczny, ogólnodostępny ogród. Dzięki zastosowaniu innowacyjnych rozwiązań rezydenci, którzy korzystają z tych udogodnień, mogą robić to w sposób bezpieczny.

Olivia jako jedno z pierwszych centrów biznesowych na globie zastosowała technologię oczyszczania powietrza jonami. Dotychczas taka technologia była stosowana w najbardziej prestiżowych budynkach na świecie (m.in. Biały Dom, Pałac Prezydencki w Adu Dabi). Rozwiązanie to ma na celu niszczenie wirusów, bakterii i innych patogenów znajdujących się w powietrzu.

Konrad Danecki z nadzoru inwestorskiego Olivia Business Centre przekonuje, że już na etapie przygotowań założono realizację wymogów z uwzględnieniem najdrobniejszego detalu. Planowano otrzymanie maksymalnej oceny w każdej kategorii – i cel ten osiągnięto.  

Części wspólne obiektu zostały wyposażone w aktywne powłoki tytanowe, które tworzą przestrzenie wolne od mikroorganizmów chorobotwórczych. Są one niszczone i rozkładane na dwutlenek węgla oraz wodę. Powłoki te opracowała polska firma Lumichem i naukowcy z Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Szczególną uwagę przywiązano do podniesienia poziomu filtracji powietrza z klasy G4 do F7 w centralach wentylacyjnych. Jest to najwyższy dostępny obecnie poziom filtracji. Ponadto zamontowano czujniki zanieczyszczeń LZO oraz pyłów zawieszonych PM. Nie zapomniano o systemach sterowania intensywnością wymiany powietrza na podstawie pomiarów poziomu dwutlenku węgla. Dodatkowo zainstalowano sterylizatory kart wejścia oraz zmieniono ustawienia wind, aby dopuścić do nich jak największe ilości świeżego powietrza.

Uzyskanie tak wysokiej noty przez Olivia Bussines Centre potwierdza bezpieczeństwo i wysoką jakość użytkowania obiektu, która jest charakterystyczna dla najbardziej prestiżowych budynków na świecie.


 


0.0
Napisz pierwszy komentarz