PGE Narodowy

Roboty zewnętrzne wokół Bramy Portowej

Na zdjęciu: Brama Portowa (kwiecień 2012)
Na zdjęciu: Brama Portowa (kwiecień 2012)
Po zakończeniu realizacji stanu surowego budynków, składających się na szczeciński kompleks Brama Portowa, co miało miejsce w lutym br., generalny wykonawca rozpoczął etap robót wykończeniowych.

Obecnie największe natężenie prac można zaobserwować przy wykonywaniu fasad i instalacji. Na fasadach obu budynków montowane są okładziny z czarnego kamienia, dodatkowo na grzybku rozpoczęto montaż paneli kompozytowych. Trwają prace instalacyjne z zakresu HVAC oraz montowane jest okablowanie instalacji elektrycznych. Wewnątrz budynków rozpoczęto tynkowanie wewnętrzne lokali.

W kwietniu br. rozpocznie się realizacja robót zewnętrznych, tj. wykonywanie chodników i zagospodarowywanie terenów wokół budynków.

Zgodnie z zakładanym planem roboty zakończą się jesienią br. Realizacja stanu surowego trwała 15 miesięcy. W wyniku tych prac powstała przestrzeń biurowa, która daje duże możliwości aranżacji wnętrz i zagospodarowania poszczególnych kondygnacji. W najbliższym czasie inwestor spodziewa się znalezienia pierwszych najemców.

W ramach inwestycji na rynek zostaną dostarczone dwa budynki biurowe, usytuowane w ścisłym centrum miasta. W pierwszym z nich najemcy będą mieli do swojej dyspozycji 4 000 m kw. powierzchni biurowej oraz 580 m kw. powierzchni usługowej, w drugim natomiast (Brama Portowa II) – 6 800 m kw. powierzchni biurowej i 1 400 m kw. powierzchni usługowej. Użytkownicy budynków będą mieli zapewnione miejsca parkingowe oraz parking dla rowerzystów.


0.0
Tagi: Vastint
Napisz pierwszy komentarz
PGE Narodowy
mantra