EKO Kamień węgielny pod Malta House

Wizualizacja przedstawia Malta House
Wizualizacja przedstawia Malta House
W dniu 21 czerwca 2012 r. odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod zielony biurowiec Malta House.

Uroczystość wmurowania kamienia węgielnego odbyła się na terenie budowy przy ulicy ks. Abpa Antoniego Baraniaka. Akt erekcyjny został podpisany przez przedstawicieli inwestora, firmy Skanska, oraz przez Jerzego Stępnia, wiceprezydenta miasta Poznania. Jak nakazuje zwyczaj, oprócz aktu erekcyjnego do specjalnej niklowej tuby włożono również strony tytułowe poznańskich gazet z 21 czerwca. Ma to na celu uwiecznienie uroczystego dnia rozpoczęcia budowy obiektu.

Wiceprezydent miasta Poznania, Jerzy Stępień mówił: Ważnym czynnikiem zwiększającym atrakcyjność inwestycyjną Poznania dla nowoczesnych branż takich jak BPO, SSC czy R&D jest dostęp do powierzchni biurowej wysokiej klasy. Nowe budynki, powstałe zgodnie z najwyższymi standardami, ułatwiają przyciąganie do miasta nowych inwestorów i rozwój tych, którzy już w Poznaniu funkcjonują.

Malta House to pierwszy biurowiec w Poznaniu, który otrzyma platynowy certyfikat LEED. Dodatkowo obiekt zaprojektowany jest w ten sposób, aby jak najlepiej wpasować się w otaczający krajobraz, którego punktem charakterystycznym jest jezioro Malta. Obiekt będzie miał pięć kondygnacji naziemnych oraz dwie podziemne. Biurowiec ma oferować 15 700 m kw. powierzchni przeznaczonej do wynajmu. Budynek Malta House zaprojektowany został przez firmę Pentagram Architekci.


0.0
Napisz pierwszy komentarz