Park Project II

Nowa inwestycja w Krakowie

Kraków wzbogaci się o kolejną inwestycje biurową. Już wkrótce w stolicy Małopolski powstanie Alma Tower, której inwestorem jest firma UBM AG. Wiadomo już, że głównym najemcą budynku jest market Alma.

Spółka deweloperska UBM AG podpisała umowę przedwstępną z Alma Market S.A. W myśl jej postanowień UBM zobowiązuje się wybudować biurowiec Alma Tower, mieszczący się przy ulicy Pilotów w Krakowie. Zgodnie z umową Alma Market wynajmie ok. 50 proc. powierzchni budynku na okres 10 lat.

Rozpoczęcie budowy biurowca o powierzchni 10 000 m kw. planuje się na trzeci kwartał br.  Ma ona potrwać 18 miesięcy. Planuje się, że budynek uzyska certyfikat w systemie LEED.

Jak mówi Peter Obernhuber, Członek Zarządu UBM Polska: Projekt Alma Tower będzie pierwszym biurowym przedsięwzięciem UBM w Krakowie. Widzimy potencjał w krakowskim rynku, poza tym w dzielnicy Prądnik Czerwony posiadamy już projekt mieszkaniowy – Villa Galicja i znamy tę lokalizację.

Za projekt architektoniczny i komercjalizację drugiej połowy budynku odpowiedzialna jest firma UBM Polska. Przetarg na głównego wykonawcę zostanie rozstrzygnięty w sierpniu br.


0.0
Napisz pierwszy komentarz
ADAC
mantra