Nowy Styl Group logoARTSERVIS sp. z o.o. logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoPodium Investment logoForbo Flooring Systems Polska logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoFYI Commercial Consulting logoVantage Development S.A. logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoSpectra Development logoVastint Poland Sp. z o.o. logoINTER-BUD logoBusiness House logoCOTEX Office Centre logoPorto Office A Sp. z o.o. logoArchicom logoTétris Poland logoCity Space logoINTERBIURO logoHAVRE Sp. z o.o. logoAgrobex Sp. z o.o. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoKontor logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoUNIMOR Development S.A. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoAluprof S.A. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoTorus logoDEVCO Sp. z.o.o. logoOlivia Business Centre logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Czas na tanie biuro

Zdjęcie przedstawia przykładowe biuro Skanska Property Poland
Zdjęcie przedstawia przykładowe biuro Skanska Property Poland
Wynajem biura może być tańszy. Dzięki nowym technologiom oświetlenie w lokalu jeszcze w większym stopniu wpływa na płacone rachunki.

Najnowsze badania przeprowadzone przez Skanska Property Poland we współpracy z firmą Philips wykazują, że różne konfiguracje oświetlenia mają realny wpływ na zużycie energii w lokalu. Pomiaru dokonano w laboratorium Philips w Kętrzynie. W trzech pomieszczeniach A, B i C, zainstalowano trzy różne sposoby oświetlenia, kolejno: świetlówki (bez systemu sterowania), świetlówki (wraz z systemem sterowania oraz czujnikami ruchu i światła) oraz energooszczędne oprawy LED (z takim samym systemem sterowania jak w pomieszczeniu B).

Badania prowadzone są od stycznia 2012 r. Przez 4 miesiące różnica w oszczędnościach pomiędzy pomieszczeniami A i B wyniosła ok. 38 proc, zaś między pomieszczeniami A i C - aż 65 proc. Jak widać oświetlenie może w dużym stopniu wpłynąć na zużycie energii.

Najemców do racjonalnego korzystania z energii dodatkowo zmotywować ma opłacanie we własnym zakresie rachunków za energię i wodę, oprócz podstawowych kosztów eksploatacji. Prócz mniejszych rachunków w konsekwencji zbliży to do jak najmniejszej szkodliwości dla środowiska naturalnego.


0.0
Napisz pierwszy komentarz
mantra