MIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoINTER-BUD logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoCOTEX Office Centre logoNowy Styl Group logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoVastint Poland Sp. z o.o. logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoTétris Poland logoOlivia Business Centre logoTorus logoINTERBIURO logoARTSERVIS sp. z o.o. logoKontor logoDEVCO Sp. z.o.o. logoFYI Commercial Consulting logoSpectra Development logoBusiness House logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoVantage Development S.A. logoAgrobex Sp. z o.o. logoPodium Investment logoUNIMOR Development S.A. logoForbo Flooring Systems Polska logoArchicom logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoPorto Office A Sp. z o.o. logoAluprof S.A. logoHAVRE Sp. z o.o. logoCity Space logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

CBRE analizuje polski rynek nieruchomości

CB Richard Ellis Group, Inc. (CBRE) prognozuje, że łączna wartość inwestycji na rynku nieruchomości w Polsce w 2012 r. utrzyma się na poziomie zbliżonym do 2011 r.

Poprawa infrastruktury w Polsce, w tym nowe obwodnice, autostrady, modernizacja szlaków kolejowych oraz nowa linia metra w Warszawie stymulują wzrost rynku nieruchomoœci poprzez tworzenie nowych lokalizacji uznawanych za atrakcyjne przez deweloperów. Dotyczy to wszystkich segmentów rynku: biur, powierzchni handlowych oraz magazynowych. - mówi dyrektor zarządzający CBRE w Polsce Colin Waddel.

Stabilny rozwój rynku potwierdzają dane. W Warszawie w pierwszym kwartale br wynajęto 125 000 m kw. czyli o 37proc. mniej niż w roku 2011. Analizując ilość zapytań kierowanych do CBRE, można wnioskować, że tempo finalizowania umów najmu powinno wzrosnąć i urzymać się na poziomie zbliżonym do 2011r. Zauważyć można także, że ilośc oddanych do użytku powierzchni biurowych oraz nowych inwestycji wzrasta.

Rynek powierzchni biurowych rozwija sie nie tylko w stolicy, lecz także w innych miastach. Najpopularniejsze miasta, w których inwestują zagraniczni inwestorzy to Kraków i Trójmiasto. Na rynkach regionalnych zawarto umowy najmu powierzchni biurowych na ponad 100 000 m kw.

Widocznym zjawiskiem jest ciągle rosnący popyt na powierzchnie magazynowe w Polsce. CBRE odnotowało widoczny wzrost najmu tych przestrzeni. W pierwszym kwartale 2012r. wynajęto 480 000 m kw., czyli aż o 10 proc. więcej w stosunku do roku poprzedniego. Lepszą sytuacje na rynku powierzchni magazynowych potwierdza także malejący odsetek wolnych powierzchni.


0.0
Tagi: CBRE
Napisz pierwszy komentarz
mantra