Proton Office

DTZ analizuje lokalizacje biznesowe przy lotniskach

DTZ przygotowało raport zatytułowany Adres: Lotnisko. Jest to analiza procesu powstawania lokalizacji biznesowych w pobliżu parków lotniczych.

Okolice parków lotniczych ulegają dynamicznemu rozwojowi i dobrze przystosowują się do wymagań biznesu. Konieczność rozwoju infrastruktury okołolotniskowej sprawia, że lokalizacje te stają się atrakcyjne dla przedsiębiorców. Zespoły urbanistyczne, rozwijające się wokół takich miejsc, podzielić można na dwie warstwy: airport city oraz aerotropolis.

Airport city to obszar obejmujący poza samym parkiem lotniczym również lokalizacje biznesowe zlokalizowane w jego najbliższym otoczeniu. Airport city może przekształcić się w centrum większej formy urbanistycznej zwanej aerotropolis. W obrębie takiej metropolii powstają centra biznesowe, parki technologiczne i inne ośrodki przemysłowe czy logistyczne. Miejsca takie są przede wszystkim atrakcyjne dla przedsiębiorstw związanych z branżą lotniczą. Jednak również przedsiębiorcy spoza branży lokują swoje biura w takich miejscach ze względu na dobrze rozwiniętą infrastrukturę oraz niższe koszty działalności.

W raporcie Adres: Lotnisko znajduje się analiza transportu lotniczego i infrastruktury lotniskowej oraz ich wpływu na rozwój polskiego rynku nieruchomości komercyjnych w takich okolicach. Zaprezentowane są także perspektywy rozwoju takich inwestycji w Polsce.

Polecamy zapoznać się z treścią raportu, który dostępny jest poniżej.
 

Pobierz PDF

3.0
Tagi: DTZ
Napisz pierwszy komentarz