PGE Narodowy

DTZ przejmuje C&W. Będzie C&W.

Spółka DTZ przejęła firmę doradczą Cushman & Wakefield. Do końca roku powstanie jedna z największych na świecie agencji - Cushman & Wakefield.

DTZ należy do konsorcjum TPG, PAG i OTPP, które przejęło DTZ pod koniec 2014 r. Do końca 2015 r. właściciel zamierza połączyć obie firmy doradcze i stworzyć jedną z największych agencji nieruchomości na świecie. Nowo powstały podmiot będzie nosił nazwę  Cushman & Wakefield, zatrudniał 43 tys. pracowników, jego przychody osiągną poziom przekraczający 5,5 mld dolarów, a zarządzana powierzchnia komercyjna obejmie ponad 371,6 mln mkw. Wartość zawartej transakcji wynosi 2 mld euro.

 

W firmie DTZ cieszymy się, że łączymy się z tak silną marką, jaką jest Cushman & Wakefield. Obie firmy doskonale uzupełniają się pod względem specjalizacji i zakresu geograficznego prowadzonej działalności. Powstanie organizacja o imponującym zasięgu, niezależnie od lokalizacji – w Nowym Jorku, Londynie czy Szanghaju – komentuje Brett White, który obejmie funkcję przewodniczącego rady dyrektorów i dyrektora generalnego nowej firmy. W świadczeniu usług liczy się nie tylko ich zasięg i zakres czy wielkość firmy, lecz także znajomość lokalnych rynków i kompleksowość obsługi. Są to silne cechy zarówno Cushman & Wakefield, jak i DTZ. Pozwolą nam one wyróżniać się w przyszłości”. Brett White ma ponad 30-letnie doświadczenie w branży nieruchomości, a wcześniej pełnił funkcję dyrektora generalnego firmy CBRE – dodaje.

 

W imieniu inwestorów (TPG, PAG i OTPP) wypwoiada się  Ben Gray, wspólny partner zarządzający TPG w Azji: Bardzo się cieszymy, że możemy uczestniczyć w jednym z najciekawszych połączeń w branży nieruchomości. Mamy duże oczekiwania związane z nowym rozdziałem w historii firmy Cushman & Wakefield i jesteśmy gotowi wspierać tę wiodącą globalną markę w dalszym rozwoju w oparciu o nasze relacje, energię i kapitał.

 

W ostatnich 18 miesiącach znacząco umocniliśmy swoją pozycję na rynku. Dzięki zawartej transakcji firma Cushman & Wakefield będzie mogła zaoferować klientom z całego świata jeszcze większą wartość korzystając z rozbudowanej i wzmocnionej globalnej platformy usług. Nowa firma będzie w stanie zaproponować klientom najlepszą ofertę na rynku, aby lepiej pomóc im w osiąganiu celów, a także zapewnić wyjątkowemu zespołowi pracowników Cushman & Wakefield korzystne perspektywy – komentuje Edward C. Frost, prezes i dyrektor generalny firmy Cushman & Wakefield.

 

Po zakończeniu fuzji Carlo Barel di Sant’Albano, który obecnie pełni funkcję dyrektora generalnego firmy Cushman & Wakefield na świat i region EMEA, obejmie wyższe stanowisko w globalnej strukturze kierowniczej. John Santora, dyrektor generalny firmy Cushman & Wakefield w Ameryce Północnej, zostanie dyrektorem operacyjnym i dyrektorem ds. integracji, a globalny dyrektor generalny firmy DTZ Tod Lickerman obejmie funkcję prezesa globalnej spółki.

 

W wyniku fuzji Cushman & Wakefield stanie się globalną firmą świadczącą usługi na rynku nieruchomości komercyjnych we wszystkich sektorach usług i we wszystkich najważniejszych lokalizacjach świata. Dzięki koncentracji na klientach, wytrwałości i przedsiębiorczości wysoko wykwalifikowanych pracowników zarówno Cushman & Wakefield, jak i DTZ, nowy podmiot będzie w stanie korzystać z większych zasobów na całym świecie, aby zapewnić klientom wyniki na najwyższym możliwym poziomie.

 

DTZ świadczy usługi na międzynarodowym rynku nieruchomości. Firma dostarcza klientom biznesowym, najemcom powierzchni komercyjnych oraz inwestorom kompleksowych usług w zakresie pośrednictwa w wynajmie powierzchni handlowych, biurowych i magazynowych,  property i facility management, a także zapewnia doradztwo w zakresie rynków kapitałowych, zarządzanie portfelami klientów korporacyjnych, doradztwo inwestycyjne, wyceny, doradztwo inwestycyjno-budowlane. Obecnie DTZ zatrudnia 24,2 tys. osób, które pracują poprzez sieć 208 oddziałów zlokalizowanych na terenie 52 krajów.

 

Cushman & Wakefield reprezentuje klientów na każdym etapie procesu najmu i inwestycji w nieruchomości. Firma została założona w 1917 r. i obecnie zatrudnia ponad 16 tys. pracowników w 259 biurach w 60 krajach. Oferuje pełen zakres zintegrowanych usług dotyczących wszystkich rodzajów nieruchomości na całym świecie, w tym usług w zakresie najmu, sprzedaży i zakupu, finansowania dłużnego i kapitałowego, bankowości inwestycyjnej, usług korporacyjnych, zarządzania nieruchomościami, obiektami i projektami, doradztwa i wyceny.


0.0
Napisz pierwszy komentarz