PGE Narodowy

EKO Murapol zaprezentował biurowiec

|
Prezentacja biurowca Equal Business Park w siedzibie firmy MAD w Krakowie
Prezentacja biurowca Equal Business Park w siedzibie firmy MAD w Krakowie
Grupa Murapol i firma doradcza Knight Frank zorganizowały spotkanie, podczas którego przybliżyli najemcom Equal Business Park – nowoczesny kompleks biurowy powstający na krakowskim Podgórzu.

11 czerwca podczas spotkania połączonego z biznesowym śniadaniem, jakie odbyło się w siedzibie firmy MAD w Krakowie, przedstawiciele spółki Midvest, należącej do Grupy Murapol oraz międzynarodowej firmy doradczej Knight Frank, zaprezentowali projekt biurowca powstającego przy ul. Wielickiej.

 

Prezentacja rozpoczęła się przemówieniem pana Michała Sapoty, Prezesa Zarządu Grupy Murapol, który przybliżył historię Grupy, a także opowiedział o spółce Midvest, odpowiedzialnej za realizację biurowca Equal Business Park, należącej do Michała Dziudy, wiodącego akcjonariusza Grupy Murapol SA, a także jej założyciela.

 

Po przemówieniu Michała Sapoty głos zabrała Monika Sułdecka-Karaś, dyrektor regionalna firmy Knight Frank w Krakowie. Ekspertka opowiedziała o projekcie Equal Business Park, skupiając się na aspektach szczególnie istotnych dla najemców. Uczestnicy spotkania poznali główne założenia architektoniczne i funkcjonalne obiektu, który będzie przestrzenią przyjazną i komfortową.

 

Na Equal Business Park złożą się trzy biurowce, mające osobne wejścia i wyposażone m.in. w 24-godzinną ochronę budynku wraz z elegancką recepcją, system BMS, monitoring z kontrolą dostępu, a także 12 szybkich wind. Zminimalizowany wpływ budynków na środowisko potwierdza nadanie certyfikatu środowiskowego w systemie BREEAM.

 

Projekt wyróżnia się dogodną i przyjazną lokalizacją przy ul. Wielickiej w sąsiedztwie parku ze ścieżkami spacerowymi i ławeczkami. Wybrane położenie z jednej strony pozwoli pracownikom i ich gościom zrelaksować się na świeżym powietrzu, a z drugiej zapewni dogodny dojazd różnorodnymi środkami. Tuż obok biurowców znajduje się przystanek tramwajowy i pętla autobusowa, umożliwiające łatwe połączenie komunikacją miejską z niemal wszystkimi rejonami Krakowa. Dla osób decydujących się na przyjazd do pracy własnym samochodem przygotowano 540 miejsc postojowych w podziemnych garażach i parkingach zewnętrznych, zaś rowerzyści będą mogli korzystać z miejsc przeznaczonych dla jednośladowców, a także szatni z prysznicami.

 

Obecnie trwa realizacja pierwszego budynku kompleksu, która powinna zakończyć się w I kwartale 2016 r. Wówczas krakowskie Podgórze wzbogaci się o 7839 mkw. powierzchni najmu brutto, rozlokowanej na 6 kondygnacjach i zaopatrzonej w 4 windy oraz 161 miejsc postojowych. Warto wspomnieć, że już teraz w biurowcu wynajęto 1400 mkw. W dalszej kolejności planowana jest budowa drugiego obiektu. Wariant pierwszy zakłada postawienie biurowca z 15 637 mkw. całkowitej powierzchni najmu, zaś opcja druga przewiduje nawet 20 300 mkw. W obu wypadkach mowa o obiekcie 6-kondygnacyjnym. Ten etap kompleksu, zgodnie z przewidywanym harmonogramem, zakończy się w 2017 r. Trzeci z budynków pozostaje w fazie planowania.

 

Equal Business Park może zostać wynajęty nie tylko przez firmy zainteresowane zagospodarowaniem dwóch czy trzech tysięcy metrów kwadratowych, ale też przez inwestorów, którzy w swojej perspektywie zakładają rozwój. Możemy zaoferować im dobranie powierzchni w kolejnych fazach realizowania kompleksu. Niewątpliwą zaletą drugiego etapu będzie dostępna w nim powierzchnia najmu, w jednym z wariantów osiągająca nawet 20 300 mkw. w wysokim standardzie – mówiła Monika Sułdecka-Karaś, dyrektor regionalny firmy Knight Frank.

 

Spotkanie prezentujące Equal Business Park odbyło się w biurze spółki MAD – Murapol Architects Drive, wyodrębnionej z grupy kapitałowej, zajmującej się kompleksową obsługą inwestorów działających w różnych sektorach rynku nieruchomości i świadczącej usługi obejmujące niamal cały proces opracowywania i realizowania nieruchomości – od momentu samego pomysłu zainwestowania środków w nieruchomość, przez analizę projektu architektonicznego i jego budżetowanie, aż po wykonawstwo i komercjalizację.

 

Grupa Murapol może pochwalić się 15-letnim doświadczeniem w kompleksowej realizacji osiedli w zabudowie jedno- i wielorodzinnej, a także w zakresie przygotowywania inwestycji komercyjnych, w tym biurowych. Od 2009 r. spółka jest emitentem obligacji w systemie Catalyst na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, niebawem planuje przeprowadzenie pierwszej publicznej emisji akcji, dzięki czemu stanie się spółką notowaną na głównym parkiecie warszawskiej GPW. Przedsiębiorstwo obecnie realizuje 10 inwestycji komercyjnych. W ciągu najbliższych trzech lat Grupa planuje oddać do użytkowania 10 000 mkw. powierzchni biurowej w Krakowie i w Katowicach.


0.0
Napisz pierwszy komentarz