Fabryka Mebli Biurowych MDD logoCOTEX Office Centre logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoBusiness House logoHAVRE Sp. z o.o. logoPorto Office A Sp. z o.o. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoINTER-BUD logoAluprof S.A. logoArchicom logoINTERBIURO logoVastint Poland Sp. z o.o. logoKontor logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoDEVCO Sp. z.o.o. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoPodium Investment logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoTétris Poland logoSpectra Development logoForbo Flooring Systems Polska logoVantage Development S.A. logoUNIMOR Development S.A. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoARTSERVIS sp. z o.o. logoNowy Styl Group logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoFYI Commercial Consulting logoOlivia Business Centre logoCity Space logoTorus logoAgrobex Sp. z o.o. logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

EKO Europejscy liderzy budownictwa zrównoważonego debatowali w Londynie

Relacja

Na zdjęciu:  WorldGBC Europe Regional Network Meeting w Londynie
Na zdjęciu: WorldGBC Europe Regional Network Meeting w Londynie
19 marca ponad 40 przedstawicieli projektowania i budownictwa zrównoważonego spotkało się podczas kwartalnego spotkania WorldGBC Europe Regional Network Meeting w Londynie.

Grupa reprezentowała 15 Stowarzyszeń Budownictwa Ekologicznego z Europy (Rumunię, Francję, Wielką Brytanię, Hiszpanię, Chorwację, Irlandię, Holandię, Niemcy, Włochy, Rosję, Szwecję, Węgry, Czechy, Słowację i oczywiście Polskę), 4 Stowarzyszenia spoza Europy (USA,  Argentyna, Australia, Nowa Zelandia) i  4 Partnerów Europe Regional Network (Sanska, Knauf, Philips i UTC).

Grupa zebranych profesjonalistów omówiła obecną kondycję światowego rynku zrównoważonego rozwoju oraz szczególną pozycję krajów europejskich. Najwięcej dyskusji było na temat szans i wyzwań obecnych na europejskim rynku, określenia możliwości związanych z rozwojem zrównoważonym w budownictwie, celów politycznych, a także zielonej edukacji budowlanej. Tematy te zostały uznane za najważniejsze dla tego regionu.

W ramach tych działań w Polsce, PLGBC wprowadza dla członków: Komitet Polityki PLGBC – mówi Agnes Vorbrodt, założyciel i dyrektor generalny PLGBC. – PLGBC działa w politycznej WGBC ERN Task Force i WGBC ERN  Education Task Force od momentu ich utworzenia w 2010 roku. Teraz nadszedł czas, aby uruchomić je w Polsce. PLGBC ma to szczęście, że jej członkowie są bardzo aktywni. Policy Task Force działa z dużym rozmachem od dnia jej powołania, jej celem jest śledzenie rozwoju ustawodawstwa krajowego i europejskiego, udział w międzynarodowych pracach nad wypracowaniem zielonych norm budowlanych i przepisów, jak również ma pozytywnie wpływać na rynek i prowadzić transformację rynku w kierunku zielonej gospodarki.

Spotkania WGBC ERN organizowane są 4 razy w roku. Poprzednie spotkanie odbyło się w Krakowie w listopadzie podczas dorocznego Green Building Sympozjum PLGBC.

Teraz cała regionalna sieć przygotowuje się do dorocznego kongresu World Green Building Council, który w tym roku odbędzie się w Stuttgarcie, w Niemczech równocześnie z konferencją Consense.


0.0
Tagi: PLGBC SKANSKA
Napisz pierwszy komentarz
Conrad duży
mantra