Giant

IVG kupiło warszawski biurowiec Norway House

|
Na zdjęciu najnowszy nabytek IVG - Norway House
Na zdjęciu najnowszy nabytek IVG - Norway House
To już siódma transakcja w ciągu ostatnich dwudziestu czterech miesięcy przeprowadzona przez IVG na rynku nieruchomości komercyjnych.

Firma IVG kupiła od jednego z funduszy zarządzanych przez Pramericę warszawski biurowiec zlokalizowany przy ulicy Lwowskiej. Norway House to 9-kondygnacyjny obiekt biurowy usytuowany w centrum stolicy, u zbiegu ulic Lwowskiej i Koszykowej, tuż przy stacji metra Politechnika.

Obiekt jest w całości wynajęty i oferuje około 5.400 m kw. nowoczesnej powierzchni biurowej klasy A. Głównym najemcą Norway House jest kancelaria prawnicza Clifford Chance, zajmująca ponad połowę oferowanej powierzchni. W gronie najemców znajduje się również jeden z głównych oddziałów Nordea Bank, kancelaria Comanche Investments oraz firma telekomunikacyjna Aero 2.

- Budynek Norway House jest naszą kolejną wyjątkową inwestycją – łączy centralną lokalizację blisko metra Politechnika, elegancką architekturę, jak i wysokiej klasy, dobrze doświetloną powierzchnię biurową. Mamy nadzieję, iż zakup Norway House nie będzie ostatnim w tym roku dowodem naszej aktywności inwestycyjnej na rynku komercyjnym w Warszawie – mówi Maciej Zajdel, Dyrektor Zarządzający IVG w Polsce.

IVG jest także właścicielem budynku Victoria na Woli, BTC przy stacji metra Wierzbno, Ujazdowskie 10 – w okolicach Sejmu, N21 – przy ulicy Nowogrodzkiej oraz Pałacu Młodziejowskiego – przy Starym Mieście; sprzedała natomiast budynek Horizon Plaza na Mokotowie.


0.0
Tagi: IVG Warszawa
Napisz pierwszy komentarz