Giant

Warszawa: Europa Capital LLP kupił biurowiec Twarda Tower

|
Twarda Tower to jeden z najbardziej prestiżowych obiektów w stolicy
Twarda Tower to jeden z najbardziej prestiżowych obiektów w stolicy
BPT Optima pozbyło się prestiżowego biurowca w stolicy

Zbudowany w 2003 r. wieżowiec Twarda Tower nie należy już do funduszu inwestycyjnego BPT Optima, zarządzanego przez BPT Asset Management. Obiekt, którego głównym najemcą jest Telekomunikacja Polska S.A., stał się własnością europejskiego zarządcy funduszami - Europa Capital LLP. Obie strony zobowiązały się do nieujawniania szczegółów.

- Cieszy nas, że Warszawa umacnia swoją pozycję lidera regionu w odniesieniu do wartości transakcji na rynku nieruchomości - przyznaje Tomasz Puch, Dyrektor Działu Rynków Kapitałowych Nieruchomości Biurowych i Magazynowych w Jones Lang LaSalle. BPT podczas przeprowadzania transakcji sprzedaży doradzał zespół ekspertów Jones Lang LaSalle. Natomiast  Europa Capital LLP European opierał się na opinii Savills. -  Transakcja ta świadczy również o tym, że w dalszym ciągu obserwujemy popyt ze strony inwestorów, dotyczący zarówno najbardziej prestiżowych, zaawansowanych projektów, jak i tych wymagających większego zaangażowania w proces strategicznego zarządzania – dodaje Tomasz Puch.
Warto dodać, że Twarda Tower to jeden z najbardziej prestiżowych obiektów w stolicy. Budynek o powierzchni 27 000 mkw. jest zlokalizowany w tzw. Centralnym Obszarze Biznesu, na skrzyżowaniu ulicy Twardej i Alei Jana Pawła II.


0.0
Napisz pierwszy komentarz