Proton Office

Poczta Polska wynajęła 13.000 mkw

W wynajętych biurach pracować będzie ponad tysiąc osób
W wynajętych biurach pracować będzie ponad tysiąc osób
Warszawa. Powierzchnia, gdzie docelowo będzie mieścić się siedziba główna Poczty Polskiej, zostanie wydana najemcy końcem czerwca 2015 r.

Mamy kolejną transakcję na warszawskim rynku powierzchni biurowych. Tym razem Poczta Polska podpisała umowę najmu z Warszawskim Holdingiem Nieruchomości. Poczta wynajęła 13.000 mkw. powierzchni w nowym budynku biurowym klasy A, który ma powstać przy ulicy Domaniewskiej 37C w Warszawie.

- Cały proces stanowił duże wyzwanie nie tylko ze względu na kwestie inwestycyjne, prawne i techniczne, ale również na krótki czas realizacji w stosunku do standardów rynkowych. Dzięki zaangażowaniu Poczty Polskiej i CBRE koordynacja działań przebiegła pomyślnie i pozwoliła podpisać umowę w czasie wymaganym przez klienta – mówi Kamil Tyszkiewicz Starszy Negocjator w firmie CBRE, doradzającej w sprawie nieruchomości Poczcie.

Docelowo w mającym powstać biurowcu zostanie zlokalizowana centralna siedziba Poczty Polskiej, w której pracować będzie ponad tysiąc osób.

- Obiekt, o którym mowa w umowie nie jest jeszcze wybudowany, a cały projekt był o tyle ciekawy, że łączył w sobie umowę najmu oraz umowę inwestycyjną. Poczta Polska w fazie budowy biurowca będzie miała aktywny wpływ na jego kształt i wizerunek, a następnie stanie się najemcą nowej powierzchni – podkreśla Joanna Winter, radca prawny w Kancelarii SSW, która doradzała Poczcie Polskiej w transakcji. - Dla przedstawicieli Poczty Polskiej istotne było uregulowanie w umowie jej uprawnień w zakresie możliwości uzgodnienia szczegółowych parametrów budynku, jak i samego przedmiotu najmu, co udało się osiągnąć - dodaje Joanna Winter.     


0.0
Tagi: CBRE Warszawa
Napisz pierwszy komentarz