Giant

Carl Zeiss w Malta Office Park

Budynek Malta Office Park
Centrum finansowo-księgowe Carl Zeiss wynajęło powierzchnię w Malta Office Park w Poznaniu.

1000 mkw powierzchni biurowej zostało wynajęte przez niemiecki koncern Carl Zeiss w inwestycji zrealizowanej przez Echo Investment Malta Office Park. Firma zamierza ulokować tam swoje centrum finansowo-księgowe. Oznaczać to będzie powstanie około 100 nowych miejsc pracy.

Firma Carl Zeiss zajmuje się profesjonalną optyką. To międzynarodowe przedsiębiorstwo operujące w zakresie nowoczesnych technologii posiada również warsztat mechaniki precyzyjnych. Jego historia sięga 1846 r. Obecnie główne zakłady Carl Zeiss są w jego macierzystym Jenie oraz w Oberkochen. Ogólnie firma posiada 16 zakładów produkcyjnych, 40 własnych spółek-córek oraz ponad 100 przedstawicielstw. W Polsce działa od 10 lat.

Kompleks Malta Office Park składa się z sześciu budynków łącznie oferujących blisko 31 000 mkw powierzchni. Obiekt wyposażony jest w parking podziemny i naziemny z 600 miejscami postojowymi. W budynkach zastosowano nowoczesne rozwiązania technologiczne w zakresie bezpieczeństwa i kontroli dostępu. Za projekt architektoniczny odpowiedzialna była pracownia Litoborski-Marciniak z Poznania.

Realizacja obiektu rozpoczęła się w sierpniu 2007 r. i podzielona była na trzy etapy. I etap zakończono w grudniu 2008, a II na początku IV kwartału 2010, kiedy to również rozpoczęto budowę kompleksu III.

Do najemców kompleksu należą firmy takie jak McKinsey, Samsung Electronics Polska, Ikea, Altkom Akademia, Mentor Graphics, Roche Polska, AXA, Lexum, Medicover, Pramerica Życie, Allianz, Martela, OCE Poland, Raiffeisen, Żagiel, Eaton Electric, Panorama Finansów, Akademickie Inkubatory Przedsiębiorstw, IFS.


0.0
Napisz pierwszy komentarz