Giant

IBC zmienił właściciela

Deka Immobilien nabył kompleks International Business Center w Warszawie.

International Business Center zostało zakupione przez firmę Deka Immobilien GmbH od funduszu inwestycyjnego Accession Fund SICAV, zarządzanego przez GLL Real Estate Partners GmbH. Zgodę na zakup wyraził Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Podczas transakcji nabywcy doradzała firma doradcza TPA Horwarth. Firma GLL reprezentowana była w transakcji przez ekspertów Jones Lang LaSalle i Salans. Biurowce wycenione zostały na około 148 milionów euro.

Deka Immobilien aktywnie działa na rynku nieruchomości w Polsce. Niedawno zakupiła Hotel InterContinental w Warszawie od poprzednich właścicieli UBM i Warimpex S.A.

International Business Center znajduje się przy skrzyżowaniu ulic Armii Ludowej i Polnej. Budynki oferują łącznie 33 300 mkw powierzchni biurowej oraz 3 000 mkw powierzchni handlowej. Pierwszy budynek został ukończony w 2003 roku, natomiast drugi w 2007 r. Wyposażony jest w trzykondygnacyjny parking podziemny i parking naziemny. Otrzymał nagrodę Best Office Development w 2007 r. (nagroda przyznawana przez CEE Construction and Investment Journal). Za projekt architektoniczny odpowiadał Denton Corker Marshall and Epstein.

W IBC najemcami są firmy takie jak Samsung, PwC, Union Investment, Bouygues Immobilier, Citibank, HSBC Bank Polska S.A.  Mogą oni korzystać z udogodnień takich jak kawiarnia, banki, system komputerowej obsługi najemców, dwie recepcje czy parking dla rowerów.

Firma doradcza TPA Horwarth pracowała również przy transakcjach takich jak kupno łódzkiej Manufaktury przez Union Investment, akwizycja Twarda Tower przez fundusz Europa Capital LLP oraz sprzedaży Marynarska Business Park przez Aberdeen. Tegoroczna wartość transakcji przy których pracowała TPA Horwarth wynosi około miliard euro.


0.0
Napisz pierwszy komentarz