Proton Office

Dwóch nowych najemców w Kamienicy pod Gryfami

Powierzchnie pięter wynoszą do 780 mkw
Industrial Commercial Bank of China oraz Waterland Private Equity Investments podpisały umowy najmu na powierzchnie w Kamienicy pod Gryfami w Warszawie.

Kamienica pod Gryfami to zabytkowy, XIX-wieczny budynek, oferujący nowoczesne powierzchnie biurowe klasy A. Zaprojektowany został przez Józefa Hussa, powstał w 1886 r. Kamienica została mocno zniszczona przez podczas wojny. Po raz pierwszy renowację przeszła w 1944 r., następnie – w 2006 r. Od 2007 r. znajduje się w portfelu GLL Real Estate Partners.

Właściciel obiektu podpisał umowy z dwoma nowymi najemcami. ICBC, Industrial Commercial Bank of China, pod względem kapitalizacji największy bank na świecie, zajmie ponad 1 100 mkw. Siedziba w Warszawie będzie jego pierwszą w Polsce, przy czym stanie się centrum operacyjnym banku w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Umowa zawarta została na okres 10 lat.

Drugim najemcą został Waterland Private Equity Investments, grupa inwestycyjna typu private equity, wspierająca prywatnych przedsiębiorców. Obecnie firma posiada kapitał o wartości 2,5 mld euro, a swoją siedzibę umiejscowi na trzecim piętrze kamienicy.

Michael Richardson, wicedyrektor Zespołu ds. Najemców Korporacyjnych warszawskiego oddziału firmy DTZ, reprezentującej Waterland Private Equity Investments w negocjacjach, mówi: Kamienica Pod Gryfami jest idealnie dostosowana do długoterminowych wymagań Waterland. Ze względu na swoje centralne położenie, historyczną architekturę i niszowy status na rynku nieruchomości warszawskich, budynek idealnie odpowiada potrzebom i oczekiwaniom klienteli Waterland. Firma zyskała prawdziwie reprezentacyjne miejsce na zorganizowanie centrum swoich operacji w Polsce.

Właścicielowi doradzała firma Knight Frank.

Kamienica pod Gryfami zlokalizowana jest w przy Placu Trzech Krzyży w Warszawie. Oferuje łącznie blisko 3 800 mkw nowoczesnej powierzchni biurowej na pięciu kondygnacjach oraz 34 miejsca postojowe. Architektura budynku nawiązuje do późnego włoskiego renesansu.
 


0.0
Napisz pierwszy komentarz