ARTSERVIS sp. z o.o. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoPorto Office A Sp. z o.o. logoRIS Kotes logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoFYI Commercial Consulting logoINTERBIURO logoAluprof S.A. logoPodium Investment logoDEVCO Sp. z.o.o. logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoVantage Development S.A. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoForbo Flooring Systems Polska logoAgrobex Sp. z o.o. logoBusiness House logoNowy Styl Group logoTétris Poland logoTorus logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoINTER-BUD logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoGTV Lighting logoHAVRE Sp. z o.o. logoOlivia Business Centre logoKwiaty dla biura logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoSpectra Development logoCOTEX Office Centre logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoKart Sp. z o.o. logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoGalicyjska Investment Sp. z o.o. logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoCity Space logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoUNIMOR Development S.A. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo
Raport 2018

GTC sprzedaje Centrum Biurowe Kazimierz

Centrum Biurowe Kazimierz
Centrum Biurowe Kazimierz
Spółka Globe Trade Centre SA podpisała przedwstępną umowę sprzedaży Centrum Biurowego Kazimierz w Krakowie. Wartość transakcji wyniesie 42 miliony euro.

Dotychczasowym właścicielem Centrum Biurowego Kazimierz w Krakowie była spółka GTC. Firma jest jednym z największych graczy sektora nieruchomości komercyjnych rejonu Europy Środkowej, Wschodniej i Południowej. Po sfinalizowaniu transakcji obiekt przejdzie w ręce spółki zależnej funduszu zarządzanego przez GLL Real Estate Partners. Podpisana umowa przedwstępna opiewa na kwotę 42 milionów euro.

 

Decyzja o sprzedaży nieruchomości wiąże się z ogłoszoną kilka miesięcy temu nową strategią GTC. Spółka zamierza bowiem sprzedawać swoje dojrzałe aktywa. Krakowska transakcja ma przynieść GTC ok. 13 mln euro wolnej gotówki. Fundusze te zostaną przeznaczone na realizację strategii.

 

Zdecydowaliśmy się na sprzedaż tego aktywa, gdyż w naszej opinii jego potencjał dalszego zwiększania wartości jest ograniczony. Nowy właściciel ma inną strategię inwestycyjną i będzie w przyszłości korzystał ze stabilnego strumienia przychodu generowanego przez to aktywo. Uważamy, że ta transakcja stanowi dowód jakości oferty GTC w sektorze biurowym – powiedział Thomas Kurzmann, Prezes Zarządu GTC.

 

Centrum Biurowe Kazimierz to 15 000 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej rozlokowanej na pięciu piętrach. Obiekt mieści się w niedużej odległości od centrum miasta, w bezpośrednim sąsiedztwie Wisły. Dodatkowym atutem lokalizacji jest bliskość centrum handlowego Galeria Kazimierz, wielu hoteli oraz łatwy dostęp do transportu publicznego. Budynek został oddany do użytku w 2009 r. Do dyspozycji najemców Centrum Biurowego Kazimierz przeznaczony jest podziemny i naziemny parking.

 

Zawarcie umowy ostatecznej sprzedaży Centrum Biurowego Kazimierz jest uzależnione od spełnienia szeregu typowych warunków.

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz
CHB 14 Big
mantra