Giant

Pierwszy najemca w Warsaw Spire

Najwyższy budynek Warsaw Spire będzie miał 220 m
Europejska Agencja Frontex wynajęła powierzchnię w powstającym biurowcu Warsaw Spire w centrum stolicy.

Frontex - Europejska Agencja Zarządzania Współpracą Operacyjną na Zewnętrznych Granicach Państw Członkowskich Unii Europejskiej, będzie pierwszym najemcą w nowoczesnym kompleksie Warsaw Spire, realizowanym przez Ghelamco. Agencja wynajęła 14 600 mkw w budynku B. Umowa podpisana została na 10 lat.

W Warsaw Spire Agencja umiejscowi swoją główną siedzibę. Frontex zajmuje się działaniami na rzecz zintegrowanego zarządzania granicami zewnętrznymi Unii Europejskiej. Powołany został w 2004 r. i od tej pory nadzoruje pracę operacyjną straży granicznej państw UE. Rozwija również system edukacji dla pograniczników oraz inwestuje w badania nad nowymi technologiami, które użyte mogą zostać podczas kontroli granic.

Warsaw Spire składa się z budynku wieżowego o wysokości 220 metrów oraz dwóch 55-metrowych przyległych biurowców (B i C). Kompleks oferuje łącznie około 100 000 mkw nowoczesnej powierzchni biurowej. Projekt spełnia wymagania certyfikacji BREEAM. Obiekt zlokalizowany jest w  kwartale ulic Grzybowska, Łucka, Towarowa i Wronia, w bliskim sąsiedztwie drugiej linii metra, w samym centrum stolicy. Budynki otrzymały nagrodę Wybitny Projekt Architektoniczny Roku 2011 w Polsce podczas gali Eurobuild Awards.

Budowa Warsaw Spire rozpoczęła się w 2011 r. Frontex rozpocznie przygotowania biura we wrześniu 2014 r.

Ghelamco od 21 lat działa na rynku jako deweloper i generalny wykonawca nowoczesnych powierzchni biurowych i magazynowych. Od początku działalności firma oddała do użytku ponad 400 000 mkw powierzchni komercyjnych.


0.0
Napisz pierwszy komentarz