Giant

Niemiecki fundusz polubił Polskę

Kazimierz Office Center w Krakowie
Kazimierz Office Center w Krakowie
Niemiecki fundusz inwestycyjny GLL Real Estate Partners od 2004 r. wzbogaca swój portfel o polskie inwestycje biurowe. Po budynkach zlokalizowanych w stolicy oraz we Wrocławiu stał się właścicielem krakowskiego Kazimierz Office Center.

Końcem maja sfinalizowano transakcję kupna-sprzedaży biurowca Kazimierz Office Center z podpisanej w marcu umowy przedwstępnej. Sprzedającym była spółka GTC, zaś nowym właścicielem nieruchomości został fundusz GLL Real Estate Partners.

 

Budynek biurowy klasy A, Kazimierz Office Center został wybudowany w 2009 r. Znajduje się w nim 15 400 mkw nowoczesnej powierzchni biurowej, rozmieszczonej na pięciu piętrach oraz 125 mkw przestrzeni handlowej na parterze. Jego najemcy mogą korzystać z 246 miejsc parkingowych w 2-poziomowym parkingu podziemnym. Atutem obiektu jest niewątpliwie położenie w pobliżu centrum miasta oraz Galerii Kazimierz.

 

Wszystkie nieruchomości w portfolio GLL Real Estate Partners na terenie Polski to doskonale zlokalizowane biurowce, często w odrestaurowanych kamienicach, w których oferujemy najemcom prestiżowy adres i przestrzeń biurową doskonałej jakości. W zarządzaniu naszymi jakościowymi aktywami zależy nam na świadczeniu najwyższego standardu usług i doborze partnerów o najlepszych kwalifikacjach – wyjaśnia Łukasz Laskowski, Dyrektor Zarządzania Aktywami w GLL Real Estate Partners.

 

Wraz z przejęciem centrum biurowego Kazimierz, inwestor rozpoczął współpracę ze spółką BNP Paribas Real Estate Poland, świadczącą kompleksowe usługi z zakresu property management. To kolejna, szósta już nieruchomość w portfelu GLL Real Estate Partners na terenie Polski. Wszystkimi zarządza BNP Paribas Real Estate Poland.

 

Poprzez aktywne uczestnictwo w kompleksowym procesie zarządzania portfelem GLL Real Estate Partners realizujemy własną strategię działania, której nadrzędnym celem jest generowanie stałego wzrostu wartości inwestycji. Prowadząc efektywne działania we wszystkich obszarach zarządzania nieruchomościami skupiamy się na dostarczaniu inwestorowi regularnych dochodów. Powierzenie nam kolejnego budynku w zarządzanie to przejaw skuteczności tej strategii – komentuje Michał Pszkit, Dyrektor Działu Zarządzania Nieruchomościami na Polskę w BNP Paribas Real Estate Poland.

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz