Proton Office

EKO Green Towers sprzedany za 64 mln euro

Zdjęcie z budowy Green Towers z sierpnia 2012 r.
Skanska Property Poland sprzedał kompleks biurowy Green Towers we Wrocławiu.

Green Towers jest nowoczesnym kompleksem biurowym we Wrocławiu, oferującym 23 300 mkw najmu. Obiekt wynajęty jest w całości. 28 grudnia 2012 r. Skanska Property Poland sprzedała go jednej z największych polskich instytucji finansowych za 64 mln euro. Dotychczasowemu właścicielowi podczas transakcji doradzała firma Cushman & Wakefield.

Waldemar Olbryk, prezes Skanska Property Poland, stwierdził: Jesteśmy bardzo dumni z Green Towers. Kompleks został w pełni wynajęty jeszcze przed ukończeniem i sprzedany zanim drugi z budynków został oddany do użytku. Ukończony już budynek A jest przy tym pierwszym nowym obiektem biurowym w Polsce, który uzyskał certyfikat środowiskowy LEED na najwyższym, platynowym poziomie. Cieszymy się, że nasze budynki są atrakcyjnym celem inwestycyjnym oraz że rynek wrocławski budzi zainteresowanie inwestorów.

Kompleks składa się z dwóch dziewięciopiętrowych budynków. Pierwszy oddany został do użytku w marcu 2012 r., natomiast drugi planowo ukończony zostanie w styczniu 2013 r. Do grona najemców należą firmy takie jak Ernst&Young, Grupa Allegro, Dolby, BD Europe oraz Grupa Medicover. Zarządcą jest Colliers International.

Green Towers otrzymał certyfikat LEED na poziomie platynowym. Kompleks został wybudowany z myślą o środowisku i energooszczędności, co przejawia się w nowoczesnych rozwiązaniach, minimalizujących zużywaną energię. Obiekt zlokalizowany jest w bliskiej odległości od centrum miasta. Charakteryzuje się dogodnym dojazdem do lotniska i dworca kolejowego.

Skanska aktywnie inwestuje we Wrocławiu. Pierwszym zrealizowanym projektem biurowym był Grunwaldzki Center, zrealizowany w 2009 r. i sprzedany w 2010. Kamień węgielny pod trzecią inwestycję, Green Day, wmurowany został w październiku 2012 r. W planach firma ma również czwartą inwestycję w tym mieście – Dominikański.


0.0
Tagi: SKANSKA
Napisz pierwszy komentarz