UNIMOR Development S.A. logoArchicom logoARTSERVIS sp. z o.o. logoNowy Styl Group logoSpectra Development logoDEVCO Sp. z.o.o. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoAgrobex Sp. z o.o. logoINTERBIURO logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoPorto Office A Sp. z o.o. logoCOTEX Office Centre logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoVantage Development S.A. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoOlivia Business Centre logoAluprof S.A. logoPodium Investment logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoKontor logoCity Space logoVastint Poland Sp. z o.o. logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoTorus logoBusiness House logoTétris Poland logoForbo Flooring Systems Polska logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoFYI Commercial Consulting logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoHAVRE Sp. z o.o. logoINTER-BUD logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

EKO Warszawski kompleks zmienił właściciela

W kompleksie NORDEA HOUSE/Green Corner zastosowano wiele nowoczesnych rozwiązań proekologicznych
Skanska Property Poland sprzedał kompleks biurowy NORDEA HOUSE i Green Corner za 94,6 mln euro.

Zlokalizowany w Warszawie kompleks biurowy składający się z dwóch obiektów: NORDEA HOUSE i Green Corner sprzedany został dwóm funduszom nieruchomościowym RREEF za łączną kwotę 94,6 mln euro. Dotychczasowy właściciel, Skanska Property Poland, umowę podpisał 28 grudnia 2012 r.

Pierwsi najemcy do kompleksu wprowadzili się w grudniu 2012 r. Obiekt oferuje łącznie 27 000 mkw i znajduje się w dzielnicy Wola, w tzw. Central Business District. Firma Colliers International była wyłącznym agentem podczas tej transakcji.

Obecnie kompleks wynajęty jest w 95%. Jeden z budynków zmienił nazwę na NORDEA HOUSE, po zawarciu jednej z największych umów najmu, na 7 600 mkw powierzchni biurowej, z Grupą Nordea. W obiekcie tym pomieszczenia zajmują także Grant Thornton i Jones Lang LaSalle Group Services. Green Corner wynajęty jest w całości przez jedną z instytucji administracji centralnej. Zarządcą kompleksu jest Jones Lang LaSalle.

Sprzedaż niedawno oddanych do użytku budynków NORDEA HOUSE i Green Corner, które tak szybko znalazły najemców, dowodzi jeszcze raz, że nasze zielone biurowce są postrzegane jako atrakcyjne miejsca pracy dla najemców, a zarazem znakomita inwestycja o trwałej wartości - mówi Waldemar Olbryk, prezes Skanska Property Poland. 

Kompleks posiada precertyfikację LEED na poziomie platynowym.

Skanska obecnie realizuje w Warszawie kolejny projekt biurowy – Atrium 1, który oferować będzie 18 000 mkw powierzchni biurowej. W obiekcie znajdować się będą innowacyjne rozwiązania proekologiczne, między innymi geotermalny system chłodzenia i ogrzewania. 


0.0
Tagi: SKANSKA
Napisz pierwszy komentarz
mantra