INTER-BUD logoUNIMOR Development S.A. logoSpectra Development logoVantage Development S.A. logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoTétris Poland logoForbo Flooring Systems Polska logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoKontor logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoBusiness House logoPorto Office A Sp. z o.o. logoINTERBIURO logoCity Space logoAluprof S.A. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoDEVCO Sp. z.o.o. logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoFYI Commercial Consulting logoOlivia Business Centre logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoArchicom logoNowy Styl Group logoVastint Poland Sp. z o.o. logoAgrobex Sp. z o.o. logoPodium Investment logoHAVRE Sp. z o.o. logoTorus logoARTSERVIS sp. z o.o. logoCOTEX Office Centre logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Griffin kupił dwa biurowce w Warszawie

Na zdjęciu kompleks biurowy Batory Office Buildings w Warszawie
Na zdjęciu kompleks biurowy Batory Office Buildings w Warszawie
Griffin Real Estate nabył dwa nowoczesne budynki biurowe w stolicy: Philips House oraz Batory Office Building I.

Nieruchomości zostały zakupione w postępowaniu upadłościowym. Kupcem jest fundusz zarządzany przez Griffin Real Estate.

Jesteśmy zadowoleni z nabycia dwóch wysokiej jakości budynków biurowych,  w pełni wynajętych i usytuowanych w jednym z najlepiej rozwiniętych rejonów Warszawy - mówi Przemysław Krych, CEO w Griffin Group - Nieruchomość o wysokiej stopie zwrotu została zakupiona wraz z bardzo korzystnym pakietem finansowym przy cenie poniżej kosztów odtworzenia.

Philips House oferuje 5 571 mkw powierzchni biurowej i zlokalizowany jest przy Al. Jerozolimskich, około 5 km na wschód od centrum Warszawy. Wyłącznym najemcą obiektu jest polska filia firmy  Royal Philips Electronics, która podpisana ma wieloletnią umowę najmu. Biurowiec powstał w 1999 roku. Zrealizowała go firma TK Development na potrzeby Philips Polska. W 2006 roku Philips sprzedał budynek w leasingu zwrotnym firmie Eindhoven Properties, działającej w sektorze nieruchomości, zarządzanej przez Guardian Managers. W 2012 roku ogłosiła ona upadłość. Biurowiec znajduje się na działce o powierzchni 7 000 mkw. Użytkownicy korzystać mogą ze 170 miejsc parkingowych.

Batory Office Building I zbudowany został w 2000 roku przez  Liebrecht & Wood, który w 2008 roku sprzedał obiekt firmie Eindhoven Properties. Biurowiec, zlokalizowany przy Alejach Jerozolimskich, oferuje 6 349 mkw powierzchni. Najemcami w obiekcie są firmy takie jak Cemex i Goodyear. W biurowcu znajduje się podziemny parking, zastosowano także nowoczesne rozwiązania techniczne.

Głównym wierzycielem w postępowaniu upadłościowym jest WestImmo, reprezentowany podczas transakcji przez Colliers International.


0.0
Napisz pierwszy komentarz
mantra