Giant

Brown Brothers Harriman w Orange Office Park

Orange Office Park w Krakowie
Orange Office Park w Krakowie
Do krakowskiego kompleksu biurowego Orange Office Park wprowadzi się instytucja finansowa BBH – Brown Brothers Harriman.

Brown Brothers Harriman jest prywatną międzynarodową firmą świadczącą usługi finansowe, która podpisała umowę najmu 4 600 mkw powierzchni biurowej w kompleksie Orange Office Park w Krakowie. Obiekt realizowany jest przez East-West Development Office. Podczas transakcji najemcy doradzał Cushman&Wakefield, natomiast dewelopera reprezentowała krakowska firma FISHEYE.

BBH otworzył biuro w Krakowie w pierwszym kwartale 2012 roku i obecnie w ramach tego oddziału zatrudnia ponad 200 pracowników. W planach jest również dalsza rekrutacja. Jesteśmy bardzo zadowoleni z ubiegłorocznych wyników naszego krakowskiego biura. Cieszy nas przeprowadzka do docelowej siedziby w kompleksie Orange Office Park i perspektywa dalszego rozwoju naszej firmy – komentuje Michael McDonald, dyrektor biura BBH w Krakowie. Firma odpowiada za aktywa o wartości ponad 3,6 biliona dolarów oraz zarządza aktywami wycenianymi na 1,2 biliona dolarów. Działa od 1818 r. zatrudniając obecnie 4 700 pracowników w 17 biurach w Ameryce Północnej, Europie i Azji.

Orange Office Park powstaje w trzech etapach i zlokalizowany jest w pobliżu skrzyżowania ulic Nowohuckiej i Klimeckiego. Docelowo oferować będzie 29 000 mkw powierzchni handlowej i biurowej oraz 550 miejsc postojowych. Zakończenie pierwszego etapu planowane jest na marzec 2014 roku.

Deweloperem projektu Orange Office Park jest East-West Development Office sp. z o.o. – spółka celowa kontrolowana przez luksemburski holding. Działa na rynkach nieruchomości w Holandii, Belgii, Niemiec, Austrii i Polski. Generalnym wykonawcą kompleksu Orange Office Park jest CFE Polska.


2.0
Napisz pierwszy komentarz