Giant

IVG kupuje biurowiec Warimpexu

Biurowiec Le Palais w Warszawie
Biurowiec Le Palais w Warszawie
Warimpex podpisał umowę sprzedaży warszawskiego biurowca Le Palais z funduszem IVG Warschau Fonds.

Początek 2013 roku zaznaczył się podpisaniem umowy sprzedaży niedawno otwartego biurowca Le Palais w Warszawie. Spółka Warimpex Finanz- und Beteiligungs AG zawarła przedwstępną umowę z funduszem IVG Warschau Fonds. Ostateczne zamknięcie transakcji planowane jest na lato 2013 roku i związane jest ze spełnienie warunków typowych dla tego rodzaju transakcji nieruchomości w Polsce. Cena sprzedaży nie została podana do publicznej wiadomości.

Cieszymy się, że możemy poinformować o zawarciu kolejnej transakcji – to dla nas już trzecia w ciągu ostatnich sześciu miesięcy udana sprzedaż, która po raz kolejny świadczy o tym, że polski rynek nieruchomości stale zyskuje na jakości, a inwestycje są opłacalne - skomentował Franz Jurkowitsch, Prezes Warimpexu.

Biurowiec Le Palais zlokalizowany jest przy skrzyżowaniu ulicy Próżnej i Placu Grzybowskiego. Oferuje 5 300 mkw powierzchni biurowej klasy A oraz dodatkowo przestrzenie handlowe umieszczone na parterze. Realizacja Le Palais obejmowała rekonstrukcję i remont historycznych budynków oraz dobudowę i powiększenie kompleksu o nowy obiekt. Biura zostały wynajęte już w ponad 75 proc. Za proces komercjalizacji obiektu odpowiada Jones Lang LaSalle. Zważywszy, iż parter i kondygnacja podziemna przeznaczone są na handel detaliczny i usługi gastronomiczne, na wynajem pozostało jeszcze około 450 mkw powierzchni biurowej.

Warimpex Finanz- und Beteiligungs AG jest spółką inwestycyjno-deweloperską posiadającą siedzibę w Wiedniu. Firma notowana jest na giełdach w Wiedniu oraz Warszawie.


0.0
Napisz pierwszy komentarz