Giant

IPN otrzymało biurowiec MARS

Minister Skarbu Państwa przekazał IPN w zarząd powierzchnie biurowe w warszawskim budynku MARS.

28 czerwca 2013 roku, po 13 latach problemów ze znalezieniem siedziby, IPN otrzymało powierzchnie biurowe na warszawskim Mokotowie. Rozwiązanie jest skutkiem porozumienia między Ministrem Skarbu Państwa, Agencją Rozwoju Przemysłu i Instytutem Pamięci Narodowej.

IPN stał się trwałym zarządcą powierzchni biurowych w budynku MARS, zlokalizowanym przy ul. Wołoskiej 7 w Warszawie. Dotychczas przestrzenie te należały do Agencji Rozwoju Przemysłu.

MSP rozumiejąc rolę i znaczenie Instytutu dla demokratycznego państwa od dawna było mocno zaangażowane w znalezienie nowej siedziby dla IPN. To ważny moment. Po 13 latach udało się szczęśliwie rozwiązać problemy lokalowe tej instytucji – skomentował Włodzimierz Karpiński, Minister Skarbu Państwa.

Uregulowanie sprawy siedziby Instytutu niezwykle nas cieszy. Chciałbym podziękować kierownictwu Ministerstwa za determinację w rozwiązaniu tej sprawy, która ciągnęła się ponad 10 lat. Dzięki dzisiejszej decyzji możemy bez przeszkód przystąpić do prac remontowo-adaptacyjnych w budynku przy ul. Wołoskiej 7, co umożliwi nam przeprowadzkę do nowej siedziby na jesieni – powiedział prezes IPN Łukasz Kamiński.

Na początku czerwca Walne Zgromadzenie ARP S.A. zdecydowało o przeniesieniu nieruchomości przy ul. Wołoskiej 7 na rzecz Skarbu Państwa w miejsce wypłaty dywidendy w gotówce. Następnie Skarb Państwa przekazał omawiane 7 000 mkw. powierzchni w trwały zarząd IPN. Oznacza to zrealizowanie zawartego 1 października 2012 roku porozumienia między Ministrem SP, ARP oraz IPN dotyczącego zapewnienia nowej siedziby dla Instytutu.


0.0
Napisz pierwszy komentarz